ابوجا- ایران‌پرس: رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت، اهانت به قرآن‌کریم، حمله به ملت‌های مسلمان در مناطق مختلف جهان است.

شیخ «ابراهیم زکزاکی» در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایران‌پرس در ابوجا درباره تداوم اهانت به قرآن‌کریم و نقش مسلمانان در خنثی‌کردن این توطئه تصریح کرد، کشورهای اسلامی در برابر هر کشور اروپایی که به بهانه آزادی‌بیان، حامی آتش‌زدن قرآن‌کریم است، اقدام‌های قاطعی اتخاذ کنند. 
رهبر جنبش اسلامی نیجریه درباره اینکه چرا قرآن‌سوزی در اروپا رخ می‌دهد تاکید کرد، آنان دریافته‌اند قرآن‌کریم تنها پیام خداوند متعال بوده و از هرگونه تغییر و تحریف مصون است و این کتاب آسمانی، تنها راه نجات همه بشریت است.
شیخ «ابراهیم زکزاکی» افزود، غربی‌ها متوجه شده‌اند قرآن‌کریم چقدر برای مسلمانان اهمیت دارد و دلبستگی امت‌اسلامی به این کتاب آسمانی سبب می‌شود هیچ‌کس نتواند آنان را تغییر دهد، زیرا قرآن‌کریم قابل تغییر نیست.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه درباره اقدام کشورهای اسلامی به تداوم اهانت به قرآن‌کریم در برخی کشورهای اروپایی گفت، امت مسلمان و کشورهای اسلامی باید محصولات کشورهای حامی اهانت به قرآن‌کریم را تحریم کنند.
شیخ «ابراهیم زکزاکی» با بیان اینکه قانون منع هرگونه اهانت به قرآن‌کریم در کشورهای اروپایی وضع شود اظهار کرد، اگر این کار را نکنند، مردم ضد آنان قیام خواهند کرد، چون قرآن‌کریم بخشی از مسلمانان است.

112

بیشتر بخوانید:

شیخ زکزاکی: مقاومت امام‌حسین (ع) تنها راه نجات بشریت است

زکزاکی: آمریکا و فرانسه عامل اصلی بحران در نیجریه و نیجر هستند

شیخ‌ زکزاکی: همچنان به اندیشه‌های امام‌خمینی (ره) نیاز داریم