اردیبهشت 06, 1398 17:54 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تظاهرات مردم الجزایر در دهمین جمعه متوالی 

مردم الجزایر در "دهمین جمعه" متوالی با برگزاری تظاهرات در "الجزیره" پایتخت، برکناری همه عناصر دوران "بوتفلیقه" را از نهادهای قدرت، خواستار شدند.

به گزارش پارس تودی، معترضان الجزایری همچنین بر لزوم مجازات افراد فاسد دوران "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور مستعفی این کشور تاکید کردند.

همزمان، منابع خبری گزارش دادند ائتلاف موسوم به "گروه‌های خواهان تغییر و یاری گزینه‌ های ملت" در بیانیه‌ ای با دعوت سرلشکر "احمد قائد صالح"، رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر برای گفت‌وگو موافقت کرده و تشکیل کمیته‌ ای را به منظور ساماندهی دیدار ملی با هدف بررسی راهکارهای تحقق مسالمت آمیز خواسته‌ های مردمی خواستار شده اند.

"قائد صالح" به تازگی درباره استمرار وضع کنونی در الجزایر هشدار داده و تصریح کرده بود تداوم این وضع تبعات ناگواری برای اقتصاد ملی و قدرت خرید مردم به ویژه در ماه رمضان خواهد داشت.

پس از اعتراض های چند ماهه در الجزایر، "عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس‌ جمهور این کشور مجبور به کناره‌ گیری از قدرت شد و پس از آن "عبدالقادر بن صالح" رئیس مجلس ملی به عنوان رئیس‌ جمهور موقت انتخاب شد.

معترضان الجزایری با برگزاری تظاهرات هفتگی خواهان آن هستند که ساختارها و شخصیت های حکومتی دوران "بوتفلیقه" در روند انتقال قدرت حضور نداشته باشند.

13/117

بیشتر بخوانید:

آغاز مبارزه با فساد مالی در الجزایر

احضار نخست‌وزیر سابق الجزایر به دادگاه

شعار الجزایری ها در نهمین جمعه اعتراض: همگی باید برکنار شوند

شعار الجزایری ها در نهمین جمعه اعتراض: همگی باید برکنار شوند

 

کلیدواژه

کامنت