آبان 04, 1398 17:13 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • انتقاد مصر از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه

وزیر امور خارجه مصر از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی، "سامح الشکری" وزیر امور خارجه مصر در سخنانی در اجلاس جنبش غیرمتعهدها در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، عملیات نظامی ترکیه را در شمال سوریه، را اشغالگری و تجاور به خاک این کشور دانست.

وزارت امور خارجه مصر امروز شنبه در صفحه رسمی خود در فیسبوک به نقل از شکری نوشت: این عملیات نظامی قوانین بین‌المللی و اصولی را که جنبش غیرمتعهدها بر مبنای آن بنا شده است، نقض می‌کند بنابراین نیروهای نظامی باید هرچه سریع تر شمال شرق سوریه را ترک کنند.

وزیر امور خارجه مصر همچنین خواستار آغاز فوری روند سیاسی برای حل و فصل بحران شمال سوریه بر مبنای قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه پیش از این در پاسخ به انتقاد "عبدالفتاح السیسی" رئیس‌ جمهور مصر از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه گفته بود، السیسی به هیچ وجه حق سخن گفتن در این باره را ندارد؛ چرا که دموکراسی را در کشورش کشته است.

ارتش ترکیه از چهارشنبه 9 اکتبر به مدت 8 روز به بهانه «مقابله با تروریسم» و «پاکسازی مرز سوریه و ترکیه» از حضور شبه نظامیان کُرد که آنکارا آن‌ها را تروریست می‌داند، با دستور "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه به شمال سوریه حمله کرد.

این عملیات با چراغ سبز دولت آمریکا آغاز شد.

تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه با محکومیت گسترده بین المللی مواجه شده است.

مقامات سوریه تاکید کرده‌اند سوری ها از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود دفاع خواهند کرد.

ارتش ترکیه طی 3 سال گذشته، بارها به خاک سوریه تجاوز کرده است.

138/118

بیشتربخوانید:

مخالفت آلمان با تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه

تاکید روسیه بر ثبات و حفظ تمامیت‌ ارضی سوریه

کلیدواژه

کامنت