مرداد 07, 1400 14:10 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • خروج شیخ زکزاکی از نیجریه برای انجام مراحل درمان

نیجریه- ایران‌پرس: شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی در نیجریه، این کشور را برای طی مراحل درمان ترک کرده است.  

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار خبرگزاری ایران پرس در نیجریه، شیخ ابراهیم زکزاکی یک روز پس از آزادی توسط دادگاه عالی دولتی در کادونا برای اهداف پزشکی، از نیجریه خارج شده است. 

پزشكانی كه شیخ ابراهیم زکزاکی را معاینه كردند، پس از یافتن مقادیر زیادی از سرب در بدن وی به سبب شلیک گلوله، برای دسترسی به معالجه پزشكی بهتر، رهبر جنبش اسلامی در نیجریه را به خارج از کشور اعزام كردند.

کارشناسان پزشکی تاکید کردند، درمان تخصصی مورد نیاز شیخ ابراهیم زکزاکی فقط در خارج از نیجریه قابل دسترسی است.

دادگاه عالی ایالتی «کادونا» در نیجریه روز چهارشنبه با صدور حکمی «شیخ ابراهیم زکزاکی» دبیرکل جنبش اسلامی این کشور و همسر وی را از تمام موارد اتهامی تبرئه و حکم آزادی آنها را صادر کرد.

در حکم این دادگاه تصریح شده که موارد اتهامی علیه شیخ زکزاکی توسط دادستان نه مشخص و نه اثبات شده اند. شیخ زکزاکی از 4 سال گذشته تاکنون به اتهامات واهی در حال محاکمه بوده است. وکلای دفاع او پیشتر تمامی موارد اتهامی علیه علامه زکزاکی و همسر وی را رد کرده بودند.

شیخ زکزاکی و همسرش از زمان وقوع جنایت زاریا در سال 2015 تاکنون در حبس به سر می برند. در 13 دسامبر 2015، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی (ع) در حسینیه صاحب الزمان حدود دو هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید.

شیخ زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان وی نابینا شده و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت. پس از آن شیخ زکزاکی همواره در بدترین شرایط در زندان و از خدمات اولیه پزشکی و بهداشتی محروم بوده و وضعیت سلامت وی وخیم است.

خروج شیخ زکزاکی از نیجریه برای طی مراحل درمان

117

بیشتر بخوانید:

صدور حکم آزادی شیخ زکزاکی و همسرش؛ پیروزی اسوه صبر و استقامت

جشن مردم نیجریه درپی آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی

شیخ زکزاکی آزاد شد

 

کلیدواژه