دی 12, 1400 07:55 Asia/Tehran [Updated: دی 12, 1400 08:00 Asia/Tehran]

خارطوم- ایران‌پرس: با تداوم و افزایش اعتراض‌های مردمی ضد توافق سیاسی بین فرمانده ارتش سودان و نخست‌وزیر این کشور، در محافل مردمی و سیاسی استعفای عبدالله حمدوک سر زبان‌ها افتاده است.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عبدالفتاح البرهان و عبدالله حمدوک، 21 نوامبر 2021 توافق سیاسی برای بازگشت حمدوک به قدرت امضاء کردند که این توافق هم مانند کودتای نظامی در سودان با مخالفت گسترده مردم این کشور روبه‌رو شده است.
مردم سودان از قشرهای مختلف زن و مرد درپی کودتای نظامی در این کشور و سپس امضای توافق سیاسی بین عبدالفتاح البرهان و عبدالله حمدوک همچنان در خیابان‌ها حضور دارند و پایان حکومت نظامیان در سودان و تشکیل حکومت مدنی، خواست آنان است.
مردم سودان هر هفته در خارطوم و دیگر شهرهای این کشور با وجود برخود شدید نیروهای نظامی به خیابان‌ها می‌آیند و بر تحقق خواسته خود اصرار و تاکید دارند، تا زمانی که نظامیان از قدرت خارج نشوند، به تظاهرات خود ادامه می‌دهند.
درهمین حال؛ برخی منابع در ائتلاف آزادی و تغییر سودان روز شنبه اعلام کردند، هیات سیاسی تلاش دارد از استعفعای عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان جلوگیری کند؛ این درحالی است که مردم سودان توافق سیاسی وی با عبدالفتاح البرهان قبول ندارند.

112

 بیشتر بخوانید: 

ادامه بحران در سودان و سرکوب معترضان

درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در سودان 

تظاهرات میلیونی سودانی‌ها ضد حکومت نظامیان

کلیدواژه