مرداد 10, 1401 07:53 Asia/Tehran [Updated: مرداد 11, 1401 15:49 Asia/Tehran]

خارطوم -ایران پرس:مردم سودان در شهرهای مختلف این کشور باردیگر به خیابان‌ها آمدند و ضد حکومت نظامیان تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مردم سودان متحد و یکصدا ضد حکومت نظامیان در شهرهای مختلف این کشور باردیگر به خیابان‌ها آمدند و تظاهرات کردند.مردم سودان از اکتبر 2021 زمانی که کودتای نظامی در این کشور رخ داد، در خیابان‌ها حضور مستمر دارند؛ حضوری که حتی برخورد خشن نیروهای امنیتی و پلیس سودان تاثیری بر اراده آنها نداشته است.

مردم سودان به ویژه جوانان متحد شده اند تا زمانی که حکومت نظامیان از قدرت کناره‌گیری نکند و دولتی مشروع و مردمی مستقر نشود، به تظاهرات خود ادامه دهند.همزمان مردم خارطوم، پایتخت سودان و دیگر شهرهای این کشور روز یکشنبه، 31 ژوئیه 2022، باردیگر به خیابان‌ها آمدند و به طور مسالمت‌آمیز خواسته‌های قانونی خود را فریاد زدند.

نیروهای امنیتی و پلیس سودان اما با تظاهرات مسالمت‌آمیز سودانی‌ها مقابله کردند و با گاز اشک‌آور، بمب‌صوتی و استفاده از آب فاضلاب به تظاهرکنندگان حمله کردند.حمله نیروهای امنیتی و پلیس سودان به تظاهرکنندگان در خارطوم و دیگر شهرها صدها مصدوم برجا گذاشت و برخی از آنان به شدت زخمی شدند. 

«مروة احمد» شهروند سودانی در جریان تظاهرات ضد حکومت نظامیان به خبرنگار ایران‌پرس در خارطوم گفت: مردم برای تحقق خواسته‌های انقلاب سودان به خیابان آمده‌اند.

این زن معترض سودانی تاکید کرد: مردم سودان تا دستیابی به آزادی، صلح، عدالت و تحقق دولت و جامعه مدنی به تظاهرات و حضور در خیابان‌ها ادامه خواهند داد. 

«ايوب الصادق» دیگر شهروند معترض سودانی به خبرنگار ایران‌پرس در خارطوم گفت: تظاهرات زمانی پایان می‌یابد که حکومت نظامیان در سودان سقوط کند.

این شهروند سودانی تاکید کرد: مردم انقلابی سودان با نظامیان مذاکره و معامله نخواهند کرد و ارتش و حکومت نظامیان نماینده مردم سودان نیستند. پس از کودتای نظامی در سودان (اکتبر 2021)، تقریبا هر هفته خیابان‌‌های خارطوم، پایتخت و دیگر شهرهای این کشور مملو از جمعیت معترض سودانی به ویژه جوانان است. مردم سودان با حضور نظامیان در قدرت مخالف هستند و هدف اصلی آنان با شرکت در تظاهرات، برکناری دولت نظامی و روی کارآمدن دولت قانونی، مشروع و مورد تایید مردم است.

119

بیشتر بخوانید:

تظاهرکنندگان سودانی: حکومت نظامیان مشروعیت ندارد  

کلیدواژه