تیر 29, 1398 11:40 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1399 14:53 Asia/Tehran]
  • تداوم سیاست‌‌های ضد مهاجرتی دولت آمریکا

دولت آمریکا، طرحی را برای به صفر رساندن میزان پذیرش مهاجران در این کشور بررسی می کند.

به گزارش پارس تودی، دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سیاستهای ضد مهاجرتی خود درچارچوب طرحی قصد دارد تا سال 2020 میزان پذیرش مهاجران را به صفر برساند.

گروه های حامی مهاجران هشدار دادند، چنین اقدامی هزاران فرد را که در میانه روند درخواست پناهندگی از آمریکا هستند با مشکل مواجه می‌کند.

دولت ترامپ هفته گذشته قانون جدیدی ارائه کرد که بر اساس آن همه مهاجرانی که می‌خواهند از طریق مرز جنوبی آمریکا وارد این کشور شوند، نخست باید مراحل درخواست پناهندگی خود را در یک کشور سوم که در مسیر خود به آمریکا از آن گذشته اند طی کرده باشند.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، این تصمیم را کاملا غیرقانونی ارزیابی و اعلام کرده است که در این باره علیه دولت ترامپ نزد مراجع قضایی شکایت خواهد کرد.

آژانس پناهجویان سازمان ملل متحد، نیز اعلام کرده که به شدت نگران پیامدهای تصمیم ضد مهاجرتی جدید دولت امریکا است.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز گفت: دولت ترامپ فراتر از اختیارات قانونی خود عمل کرده و در واقع قانون را زیر پا گذاشته است.

دونالد ترامپ که مخالف سرسخت ورود مهاجران به خاک آمریکا است،  پیش تر به دلیل اعمال سیاست ضد مهاجرتی «تحمل صفر» و جداسازی فرزندان مهاجران از خانواده‌هایشان در مرز مکزیک، مورد انتقاد گسترده‌ قرار گرفته بود.

در پی گسترش اعتراض ها به این سیاست، ترامپ دستور توقف جداسازی کودکان از خانواده‌های مهاجر را صادر کرد.

همچنین سیاست‌های سختگیرانه رئیس جمهور آمریکا در مناطق مرزی، تاکنون به مرگ تعدادی از مهاجران منجر شده است. وضعیت مهاجران در مراکز بازداشت نیز مناسب نیست.

141/116

بیشتر بخوانید:

اعتراض علیه سیاست مهاجرتی ترامپ

ترامپ: قانون پناهندگی در آمریکا باید تغییر کند

پلوسی خواستار پاسخگویی ترامپ در کنگره شد

کلیدواژه