مرداد 22, 1398 06:59 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1399 17:11 Asia/Tehran]
  • ترامپ سیاست ضد مهاجران قانونی را تشدید کرد

دولت «دونالد ترامپ» بامداد سه شنبه با تصویب "قانون اتهام عمومی" شرایط زندگی برای مهاجران قانونی را در آمریکا سخت تر کرد.

به گزارش پارس تودی، قانون اتهام عمومی برای اولین بار بامداد سه شنبه منتشر شد و از 15 اکتبر (23 مهرماه) نیز اجرا خواهد شد.

براساس قانون مهاجرتی جدید دونالد ترامپ، تمدید روادید مهاجران قانونی و یا کسب وضعیت اقامت دائم (کارت سبز) بسیار دشوارتر خواهد شد.

قانون جدید آمریکا مهاجرانی را که بیش از یک سال مزایای عمومی مانند کمک های غذایی یا مسکن عمومی دریافت می کردند، مورد هدف قرار داده است و احتمالا در آینده درخواست آنان برای دریافت کمک های عمومی از طرف دولت آمریکا پذیرفته نخواهد شد.

تخمین زده می شود که 22 میلیون مهاجر قانونی در ایالات متحده بدون تابعیت زندگی می کنند و احتمالاً بسیاری از این افراد تحت تأثیر این قانون قرار می گیرند.     

گروه های حقوق مدنی گفته اند که این اقدام به طور ناعادلانه مهاجران کم درآمد را هدف قرار داده است. 

دونالد ترامپ که مخالف سرسخت ورود مهاجران به خاک آمریکا است،  پیش تر به دلیل اعمال سیاست ضد مهاجرتی «تحمل صفر» و جداسازی فرزندان مهاجران از خانواده‌هایشان در مرز مکزیک، مورد انتقاد گسترده‌ قرار گرفته بود.

در پی گسترش اعتراض ها به این سیاست، ترامپ دستور توقف جداسازی کودکان از خانواده‌های مهاجر را صادر کرد.

همچنین سیاست‌های سختگیرانه رئیس جمهور آمریکا در مناطق مرزی، تاکنون به مرگ تعدادی از مهاجران منجر شده است. وضعیت مهاجران در مراکز بازداشت نیز مناسب نیست.

116

بیشتر بخوانید:

تداوم سیاست‌‌های ضد مهاجرتی دولت آمریکا

 بی اعتنایی شهرداری شیکاگو به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

اعتراض علیه سیاست مهاجرتی ترامپ

کلیدواژه