آبان 27, 1398 04:09 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • بیانیه مداخله‌جویانه کاخ سفید درباره ایران

کاخ سفید روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌‍ای مداخله‌جویانه از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت کرد.

به گزارش پارس تودی، کاخ سفید در این بیانیه‌ ضمن تکرار ادعاهای واهی  علیه ایران، از عده‌ معدودی آشوبگر که به بهانه افزایش قیمت بنزین با ایجاد بی‌نظمی در چند شهر ایران، دست به تخریب اموال عمومی زدند، حمایت کرد.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا نیز که کشورش پرونده قطوری از مداخله در امور داخلی ایران دارد شنبه شب در توییتر با اشاره به اعتراضات پراکنده در تعدادی از شهرهای ایران، مدعی شده بود، واشنگتن از مردم ایران حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در واکنش به ابراز حمایت و همراهی "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا با عده ای آشوبگر در برخی شهرهای ایران، گفت: اقدامات عده ای هرج و مرج طلب و تخریب‌گرِ مورد حمایت امثال پمپئو، به هیچ‌ وجه سنخیتی با روش و منش قاطبه مردم فهیم و بصیر ایران ندارد.

"سیدعباس موسوی" ضمن تقبیح و محکومیت این گونه حمایت‌ها و اظهارات مداخله جویانه تصریح کرد، مردم عزتمند ایران بخوبی می دانند که این گونه اظهارنظرهای ریاکارانه و مزورانه حاوی هیچگونه همدردی صادقانه و دلسوزانه ای نیست.

سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به نیات شوم و بدخواهانه دولت آمریکا بویژه وزیر خارجه این رژیم نسبت به مردم ایران، افزود، جالب است، اظهار همدردی با مردمی انجام می شود که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار داشته و پیش از این نیز از زبان همین فرد، به صراحت بیان شده بود که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا در مقابل ما تسلیم شوند.

با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در ایران از بامداد روز جمعه، در برخی شهرهای ایران اعتراضات پراکنده‌ای شکل گرفت. این اعتراضات در بیشتر نقاط مسالمت آمیز بود اما در برخی مکان ها با سوء استفاده شماری اراذل و اوباش از مطالبات مردم به بیراهه رفت.117

بیشتر بخوانید:

تلاش برای حفظ منافع مردم در طرح سهمیه‌بندی بنزین 

 

کلیدواژه

کامنت