دی 13, 1398 08:56 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1398 09:22 Asia/Tehran]
  • انتقاد جو بایدن از اقدام جنایتکارانه نظامیان آمریکایی در ترور سردار

نامزد حزب دموکرات در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از رئیس جمهوری این کشور برای صدور دستور ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی، "جو بایدن" یکی از رقبای انتخاباتی "دونالد ترامپ" رئیس‌ جمهوری آمریکا از حزب دموکرات این کشور به ترور سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت واکنش نشان داد.

بایدن در بیانیه‌ای تاکید کرد: «بیانیه دولت آمریکا می‌گوید، هدف از این اقدام جلوگیری از حملاتی آتی ایران است، اما این اقدام به طور حتم اثر عکس خواهد داشت».

بایدن، در این بیانیه از ترامپ خواسته است برای مردم آمریکا، راهبردش را جهت ایمن نگاه داشتن نیروها و پرسنل آمریکایی در منطقه و فراتر از آن توضیح دهد.

"کریس مورفی" سناتور آمریکایی نیزدر دو پیام توئیتری، ضمن انتقاد از توجیه پنتاگون برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اذعان کرد که این گونه ترورها باعث کشته شدن شمار بیشتری از آمریکایی ها خواهد شد. 

این سناتور آمریکایی در یک پیام توئیتری نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری  آمریکا بدون مجوز کنگره فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ترور می‌کند، با علم به اینکه این آغاز یک جنگ بالقوه بزرگ منطقه‌ای خواهد بود.

مورفی در یک پیام توئیتری دیگر نوشت، توجیه پنتاگون برای این ترور، جلوگیری از حمله‌های ایران در آینده بود.

وزارت دفاع آمریکا " پنتاگون"، بامداد امروز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور دستور ترور سردار سپهبد  "قاسم سلیمانی" را صادر کرده است. 

در پی اقدام جنایتکارانه نظامیان آمریکایی در ترور سردار سپهبد "قاسم سلیمانی" در فرودگاه بغداد، بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی نیز سفرش به یونان را نیمه ‌کاره رها کرد و به فلسطین اشغالی بازخواهد گشت.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (جمعه) در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسید.

133/118

بیشتر بخوانید:

 

اعلام سه روز عزای عمومی در پی شهادت سپهبد قاسم سلیمانی

فتوکامنت: انتقام سختی در انتظار جنایتکاران خواهد بود

رهبر معظم انقلاب: انتقام سختی در انتظار عاملان شهادت سپهبد سلیمانی خواهد بود

 

 

کلیدواژه

کامنت