دی 26, 1398 17:48 Asia/Tehran [Updated: دی 26, 1398 18:26 Asia/Tehran]
  • هشدار دیدبان حقوق بشر درباره سرکوب روزافزون مخالفان در بحرین

سازمان جهانی دیدبان حقوق بشر با انتقاد از سرکوب مخالفان در بحرین، درباره وخامت اوضاع حقوق بشر در این کشور هشدار داد.

به گزارش پارس تودی، "جو استورک" معاون بخش غرب آسیای سازمان دیدبان حقوق بشر گفت: مقامات بحرینی هر کسی را که از حکومت انتقاد می کند، از بین می برند و یا زندانی می کنند.

استورک افزود: متحدان حکومت بحرین این موارد را نادیده می گیرند و به جای فشار آوردن به حکومت برای آزادی کسانی که به دلیل ابراز عقیده در زندان به سر می برند، همچنان به همکاری با حکومت بحرین ادامه می دهند که این، وضع حقوق بشر را بحرین  بدتر کرده است.

سازمان دیدبان حقوق بشر، گزارش بررسی های خود را درباره وضع حقوق بشر در ۱۰۰ کشور جهان طی سال 2019 منتشر کرده است.

"کنت روث" مدیر اجرایی دیدبان حقوق بشر در این گزارش ۶۵۲ صفحه ای آورده است: حکومت بحرین در سال  ۲۰۱۹ سرکوب فعالان را در رسانه های مجازی و شبکه های اجتماعی گسترش داد و وزارت کشور آن ۳۰ مه اعلام کرد هرکس در شبکه های اجتماعی از جمله توییتر مطالب انتقادی و تحریک آمیز منتشر کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

این گزارش همچنین به اعدام سه نفر طی محاکمه غیر استاندارد و جمعی و احکام پنج سال زندان برای "نبیل رجب" چهره برجسته مدافع حقوق بشر و شیخ "علی سلمان" از رهبران جمعیت الوفاق ملی- اسلامی بحرین پرداخته است.

رژیم آل خلیفه با حمایت دولت های غربی از جمله آمریکا و بریتانیا و با کمک نظامیان عربستان و ماموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده اند، اعتراض های مسالمت آمیز مردم این کشور را به شدت سرکوب می کند.

139/118

بیشتر بخوانید:

رژیم آل خلیفه 2 بحرینی را به اعدام محکوم کرد

تاکید شیخ عیسی قاسم بر آزادی زندانیان سیاسی در بحرین

نگرانی مرکز حقوق بشر بحرین از صدور حکم اعدام علیه شهروندان این کشور

 

کلیدواژه

کامنت