اسفند 07, 1398 02:15 Asia/Tehran [Updated: اسفند 07, 1398 06:18 Asia/Tehran]
  • هشدار آمریکا درباره موج احتمالی کرونا در این کشور 

مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا به مردم این کشور هشدار داد که برای موج احتمالی کرونا آماده باشند.

به گزارش پارس تودی؛ "نانسی موسونیر" مدیر مرکز ملی بیماری‌های ایمنی و تنفسی آمریکا روز سه شنبه با بیان اینکه موضوع احتمال شیوع بیماری کرونا در این کشور مطرح نیست بلکه زمان آن است، تاکید کرد که مقام‌های بهداشتی آمریکا درباره شدت این شیوع اطلاعی ندارند و مردم باید آمادگی اخلالی جدی در زندگی خود باشند.

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است بودجه مکمل 2.5 میلیارد دلاری را برای مقابله با گسترش سریع ویروس کرونا از جمله بیش از یک میلیون دلار برای تهیه واکسن تصویب کند.

نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این درخواست کاخ سفید گفت: درخواست ترامپ  از کنگره برای اختصاص 2.5 میلیارد دلار بودجه مکمل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا «کاملا ناکافی» و «دیرهنگام» است.

در حالی که گزارش ها از درخواست افزایش بودجه برای مقابله با این ویروس حکایت دارد، ترامپ مدعی است که وضعیت در ایالات متحده درخصوص کرونا کاملا تحت کنترل است.

بازار سهام آمریکا روز دوشنبه در حالی آغاز به کار کرد که نگرانی ناشی از گسترش کوید-19 (ویروس کرونا) باعث سقوط ارزش سهام این بازار شد.

برخی آمارها از ابتلای 53 نفر به این ویروس در آمریکا حکایت دارد.

شیوع کرونا در ماه دسامبر 2019 از شهر "ووهان"  Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین آغاز شد و ظاهراً منشا آن حیوانات غیراهلی بوده است.

این ویروس اکنون علاوه بر 30 استان چین، به بیش از 30 کشور دیگر از جمله ایران، آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه و ایتالیا سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 80 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 27 هزار نفر بهبود یافته اند و بیش از 2700 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.118

بیشتر بخوانید:

انتقاد پلوسی از اقدام دیرهنگام ترامپ در برابر کرونا

 

کلیدواژه

کامنت