خرداد 16, 1399 13:00 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • واشنگتن پست: پایگاه حمایتی ترامپ رو به افول است

دیگر رسانه‌ها: همه گیری کووید 19 و رکود اقتصادی موجب کاهش محبوبیت رئیس جمهور آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست در گزارشی به قلم گریک سارجنت تحت عنوان "پایگاه حمایتی ترامپ رو به افول است" نوشت: امروز تصور می‌رود تاکیدات جدید دونالد ترامپ مبنی بر اجرای "نظم و قانون " و تهدیداتش درباره اعزام نیروی نظامی به شهرهای آمریکا، عمدتاً در تلاش برای تقویت و انرژی بخشی به پایگاه حمایتی او در شرایطی است که همه گیری کووید 19 و رکود اقتصادی موجب کاهش محبوبیت رئیس جمهور آمریکا شده است.

قطع نظر از برداشت ترامپ درباره رای دهندگان و نظرات آنها، شاید وی با شرایط موجود حق دارد درباره وضعیت حمایت رای دهندگان در انتخابات آینده نگران باشد.

نتایج نظرسنجی جدید موسسه تحقیقات مذهبی بر افت واقعی نرخ محبوبیت ترامپ در میان دو دسته مهم از رای دهندگان حکایت دارد: سفیدپوستان دانشگاه نرفته و کاتولیک های سفید پوست.

در این نظرسنجی مشخص شده است که 41 درصد از آمریکایی ها به طور کلی عملکرد ترامپ را مطلوب می بینند، در حالی که 55 درصد نظر نامساعد و منفی دارند.

همچنین میزان محبوبیت ترامپ در میان جمهوریخواهان کاهش یافته و از 90 درصد در ماه آوریل به 83 درصد رسیده است.

در میان نیروهای مستقل نیز چنین وضعیتی حاکم است یعنی 35 درصد دیدگاه مثبتی در قبال ترامپ دارند در حالیکه این رقم پیشتر 43 درصد برآورد می شد.

در میان سفید پوستان آمریکایی که دوره چهار سال تحصیل در دانشگاه را نگذرانده اند، سیر حمایت از ترامپ نزولی است.

میزان حمایت از ترامپ در میان این قشر ازمردم آمریکا نیز کاهش یافته و از 54 درصد در ماه آوریل و 66 درصد در ماه مارس، هم اکنون به 47 درصد رسیده است.

این یک کاهش واقعی است و اگر ترامپ واقعاً از حمایت کمتر از 50 درصد از سفیدپوستان بدون تحصیلات دانشگاهی برخوردار باشد، این برای کارزار انتخاباتی وی نگران کننده خواهد بود.

ناتالی جکسون، مدیر تحقیقات PRRI در این باره می گوید این رقم در بین سفیدپوستان غیر تحصیل کرده، بیانگر وضعیت سیاسی ترامپ و حوادث بزرگی است که کشور را فراگرفته است: تداوم همه گیری کووید 19، رکود اقتصادی و اکنون ناآرامی های مدنی که سراسر آمریکا را در بر گرفته است.

وی افزود ما شاهد تاثیر شرایط جامعه بر روی یک گروه آسیب پذیر هستیم. این گروه شامل کارگرانی است که یا بیکار شده اند یا اینکه مجبورند سر کار بروند و در معرض خطر شدید ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و بازتاب این شرایط به رئیس جمهور باز می گردد.

در حال حاضر 37 درصد از کاتولیک های سفید پوست از ترامپ حمایت می کنند این رقم در سال 2019 حدود 49 درصد بود.

به اعتقاد کارشناسان این وضعیت جمهوریخواهان را نگران کرده است.

بیشتر بخوانید:

کاهش محبوبیت ترامپ بین جمهوری خواهان

کلیدواژه

کامنت