شهریور 23, 1399 21:03 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1399 16:01 Asia/Tehran]
  • درخواست پمپئو از کشورهای اروپایی علیه حزب‌الله لبنان

وزیر امور خارجه آمریکا، در ادامه سیاست‌های کاخ سفید علیه جنبش مقاومت از اتحادیه اروپا و کشورهای این منطقه خواست تا حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ادعا کرد که آمریکا همچنان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی دعوت می‌کند که حزب‌الله لبنان را به طور کامل به عنوان سازمانی تروریستی معرفی کرده و بین بخش نظامی و سیاسی این گروه تفاوتی قائل نشوند.

پمپئو در ادامه مدعی شد: حزب‌الله لبنان برنامه ریزی حملات تروریستی و خرید فناوری‌های نظامی و جمع آوری منابع مالی در اروپا را ادامه داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد دو وزیر سابق دولت لبنان را به بهانه ارتباط با حزب‌الله تحت تحریم قرار داد.

آمریکا و رژیم صهیونیستی بعد از موفقیت‌های حزب‌الله لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه، تلاش‌ها برای تشدید فشار بر این جنبش را افزایش داده‌اند.

واشنگتن در راستای تلاش برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان بانک‌ها و شخصیت‌های لبنانی را به اتهام ارتباط با این گروه در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

حزب الله لبنان به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت، نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدار دو رهبر مقاومت در لبنان؛ وحدت جبهه مقاومت علیه سازش

دومین سفر ماکرون به لبنان پس از انفجار بیروت

چرایی تاخیر و چالش‌های معرفی نخست وزیر جدید لبنان

کلیدواژه

کامنت