شهریور 25, 1399 16:45 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • تلاش پمپئو برای افزایش فشارهای فرانسه بر لبنان و حزب‌الله

وزیر امور خارجه آمریکا، با تکرار اتهامات بی اساس علیه محور مقاومت، بار دیگر خواستار افزایش فشارها بر حزب الله لبنان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه  در مصاحبه با شبکه رادیویی "فرانس اینتر" با اتهام زنی علیه محور مقاومت در منطقه غرب آسیا، به «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه توصیه کرد، فکری برای تسلیحات حزب‌الله لبنان کند.

پمپئو در این مصاحبه مدعی شد تا زمانی که فرانسه موضوع تسلیحات حزب‌الله لبنان را حل نکند، تلاش‌هایش برای تشکیل کابینه در این کشور بی‌فایده خواهد بود.

مکرون اخیرا با سفر به لبنان به مداخله جویی آشکار در این کشور اقدام و صراحتا به تهدید مقامات لبنانی در زمینه اجرای خواسته های پاریس پرداخته است.

وزیر امور خارجه آمریکا، همچنین با حمایت از تلاش های غیرقانونی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشوربرای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران مدعی شد،  فشار آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران با هدف  مانع شدن از فروش تانک‌های چینی و سامانه‌های پدافندی روسی به ایران و ارسال آنها به حزب الله لبنان است.

آمریکا و متحدانش بعد از موفقیت‌های ایران و حزب‌الله لبنان در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه، تلاش‌ها برای تشدید فشار بر محور مقاومت در منطقه را افزایش داده‌اند.

ایران و حزب الله لبنان به عنوان اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.

بیشتر بخوانید:

درخواست پمپئو از کشورهای اروپایی علیه حزب‌الله لبنان

دیدار دو رهبر مقاومت در لبنان؛ وحدت جبهه مقاومت علیه سازش

چرا عمر دولت‌ها در لبنان کوتاه است؟

کلیدواژه

کامنت