شهریور 26, 1399 10:04 Asia/Tehran [Updated: شهریور 26, 1399 10:40 Asia/Tehran]
  • تاکید سازمان ملل بر لزوم پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی بر سرزمین فلسطین

شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای از رژیم صهیونیستی خواست تا به اشغال سرزمین‌های فلسطینیان پایان دهد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، در این قطعنامه با 47 رأی مثبت، سه رأی منفی آمریکا، استرالیا و کانادا و چهار رأی ممتنع برزیل، مالاوی، توگو و اوکراین از مجموع 54 عضو، به پیامدهای اقتصادی و اجتماعی اشغال اسرائیل بر شرایط زندگی مردم فلسطین توجه شده است.

همچنین در این قطعنامه آمده است، اشغالگری اسرائیل تلاش‌ها برای دستیابی به توسعه پایدار، محیط زیست و یک فضای اقتصادی سالم در سرزمین فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی و بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را با مانع جدی روبه‌رو کرده است.

شورای همکاری اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی شدید درخصوص بدتر شدن اوضاع اقتصادی و زندگی فلسطینی‌ها، درباره افزایش سطح بیکاری در نوار غزه که 60 درصد آن‌ها را جوانان تشکیل می‌دهند، هشدار داد و محاصره طولانی مدت توسط رژیم صهیونیستی و محدودیت‌های شدید اقتصادی را عامل آن دانست.

این قطعنامه همچنین خواستار برطرف شدن تمام محدودیت‌های تحمیل شده بر مردم فلسطین و اقدامات فوری دیگر برای کاهش اوضاع بحرانی انسانی در سرزمین فلسطین اشغالی به ویژه در نوار غزه شد.

تاکنون شمار زیادی از کشورها و نهادهای بین المللی خواستار توقف اقدامات رژیم اسرائیل شده‌اند اما این رژیم، با حمایت‌های آمریکا و رویکرد انفعالی شماری از کشورهای عربی همچنان به سیاست اشغالگری ادامه می‌دهد. 113

بیشتر بخوانید:

سازمان عفو بین‌الملل: هیچ توافق دیپلماتیکی اشغالگری رژیم اسرائیل را تغییر نمی‌دهد

شرکت‌‌ های حامی اشغالگری اسرائیل در فهرست سیاه سازمان ملل

اردوغان: قدس، فروشی نیست/ معامله قرن، پروژه اشغالگری است

کلیدواژه

کامنت