مهر 25, 1399 07:29 Asia/Tehran [Updated: مهر 25, 1399 07:38 Asia/Tehran]
  • سازمان ملل: شهرک‌سازی‌های جدید اسرائیل در کرانه باختری غیرقانونی است

فرستاده ویژه صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه، احداث واحدهای مسکونی صهیونیستی جدید در کرانه باختری را غیرقانونی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «نیکولای ملادینوف» فرستاده ویژه صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه روز پنجشنبه اعلام کرد: احداث شهرک‌های اسرائیلی طبق قوانین بین‌المللی غیر قانونی است و مانع اصلی صلح به شمار می‌آید.

ملادینوف با بیان اینکه تعداد شهرک‌های جدید و مکان‌هایی که قرار است این شهرک‌ها در آن‌ها ساخته شود، نگرانی جدی ایجاد می‌کند، از مقام‌های رژیم صهیونیستی خواست، هرگونه فعالیت مرتبط با شهرک‌سازی را متوقف کنند.

شورای عالی برنامه‌ریزی مدیریت عمرانی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه بار دیگر ساخت بیش از 4 هزار واحد مسکونی در کرانه باختری را تصویب کرد.

با وجود مخالفت‌های جهانی با شهرک‌سازی‌های غیرقانونی و اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی، این رژیم در دهه‌های گذشته بیش از 50 درصد کرانه باختری (از جمله بیت المقدس) را برای ساخت شهرک‌های مسکونی و پایگاه‌های نظامی تصرف کرده است.

براساس قطعنامه‌های مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت، هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای 1967 کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک‌سازی‌های رژیم اشغالگر قدس با وجود برخی محکومیت‌های بین المللی و برخلاف قطعنامه‌های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر زیاد شده است. 113

بیشتر بخوانید: 

مخالفت لیبی با عادی سازی روابط با اسرائیل

عادی‌سازی روابط با اسرائیل در سودان آشوب به پا می کند

وضعیت وخیم اسرای فلسطینی، نتیجه عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل

کلیدواژه

کامنت