آبان 05, 1399 18:27 Asia/Tehran [Updated: آبان 05, 1399 18:33 Asia/Tehran]
  • ونزوئلا داروی از بین برنده ویروس کرونا را تولید می کند

رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنرانی که از رسانه‌های این کشور پخش می‌شد اعلام کرد، موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا دارویی تولید کرده است که بیماری کرونا را به طور کامل از بین می برد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا شامگاه یکشنبه به وقت محلی در سخنرانی اعلام کرد که دانشمندان مرکز تحقیقاتی موسوم به «موسسه تحقیقات علمی ونزوئلا» توانسته اند دارویی را تولید کنند که 100 درصد ویروس بیماری کووید-19 را از بین می برد.

مادورو در این باره تصریح کرد، این دارو بدون هیچ گونه عوارض بر بدن انسان تولید شده است و تاثیر مثبت و کارایی خود را بر بیماران مبتلا به کرونا می‌گذارد.

رئیس جمهوری ونزوئلا توضیح داد که این دارو بر پایه مولکولی موسوم به DR10 توسط دانشمندان ونزوئلایی تولید شده است و علاوه بر این در درمان بیماری هایی نظیر ابولا، هپاتیت ث یا درمان ویروس پاپیلومای انسانی papiloma humano که بهHPV معروف است، استفاده می‌شود.

به گفته مادورو نتایج آزمایش این دارو مثبت بوده و قرار است پس از چند روز تایید اعتبار و کارایی آن به سازمان جهانی بهداشت هم ارائه شود.

مادورو پس از این سخنان از وزیر علوم ونزوئلا خواست تا در این باره بیشتر توضیح دهد.

گابریلا خیمنز، وزیر علوم و فناوری ونزوئلا

«گابریلا خیمنز»Gabriela Jiménez، وزیر علوم و فناوری ونزوئلا نیز در این باره گفت مطالعات پزشکی از 6 ماه پیش به منظور پیدا کردن دارویی برای درمان این بیماری آغاز شده است.

ونزوئلا از جمله کشورهای منطقه آمریکای لاتین است که با همه گیری بیماری کووید-19 دست و پنجه نرم می کند.

این کشور در حالی که تحت سخت ترین تحریم ها و فشارهای یکجانبه آمریکا قرار دارد، توانسته است به نسبت دیگر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای ثروتمند نظیر برزیل، آمار کمتری از ابتلا و فوت ناشی از بیماری را ثبت کند./115

 

کلیدواژه

کامنت