دی 30, 1399 19:41 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1399 21:22 Asia/Tehran]
  • تحریم انصارالله یمن در آخرین ساعات دولت ترامپ

در حالی که فردا چهارشنبه مراسم تحلیف، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا برگزار می‌شود، دولت ترامپ در آخرین ساعات خود انصارالله یمن را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی، تحت تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه‌شنبه جنبش انصارالله یمن را به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه کرد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «امروز، 19 ژانویه وزارت خارجه آمریکا انصارالله را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تحت تحریم قرار می‌دهد.»

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین سه تن از رهبران جنبش انصارالله «عبدالله یحیی الحکیم»، «عبدالمالک بدرالدین الحوثی» و «عبدالخالق الحوثی»  به عنوان تروریست تحت تحریم قرار گرفتند.

این تحریم در حالی اعمال می‌شود که اخیرا 25 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا به رهبری «جورجی میکز» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای، تصمیم کوته‌ بینانه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن را محکوم کردند. 

این تحریم‌ها علیه یمن در حالی اعمال می‌شود که ائتلاف سعودی نزدیک به 6 سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

همچنین این تحریم‌ها در شرایطی اعمال شد که امروز آخرین روز دولت ترامپ در آمریکا است و قرار است فردا مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور برگزار شود. // 114

بیشتر بخوانید:

تجمع مردم صنعا در محکومیت اقدام آمریکا برای تروریستی خواندن انصارالله

 پیام‌های مخالفت جهانی با تصمیم آمریکا برای تروریستی اعلام کردن انصارالله یمن

25 نماینده آمریکا تصمیم دولت ترامپ در تحریم انصارالله یمن را محکوم کردند

مخالفت آمریکا با درخواست سازمان ملل برای لغو تحریم انصارالله

 ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از تصمیم دولت ترامپ علیه انصارالله یمن

 

کلیدواژه