اسفند 15, 1399 02:51 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1399 02:52 Asia/Tehran]
  • بولیوی حمله آمریکا به سوریه را محکوم کرد 

وزارت خارجه بولیوی روز پنجشنبه در بیانیه‌ای حمله اخیر آمریکا به مناطقی در شرق سوریه را بشدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه بولیوی در این بیانیه ضمن اعلام همبستگی با ملت و دولت سوریه خاطرنشان کرد،  حملات آمریکا به سوریه، غیرقانونی و نقض حقوق بشر است.

وزارت خارجه بولیوی از  جامعه بین الملل خواست تجاوزات آمریکا به سوریه را محکوم و با توجه به منشور ملل متحد برای جلوگیری از تکرار چنین اقداماتی وارد عمل شود.

"سعید خطیب زاده" سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز اخیرا با محکوم کردن حملات غیرقانونی و تجاوز گرایانه آمریکا به سوریه، تصریح کرد، این حملات که در ادامه تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه میباشد، در شرایطی صورت گرفته است که نیروهای آمریکایی طی سالهای اخیر بطور غیر قانونی وارد خاک سوریه شده و اقدام به اشغال مناطقی از خاک این کشور و سرقت منابع طبیعی از جمله نفت نموده اند که حق طبیعی  مردم سوریه می باشد.

جنگنده های آمریکایی پنجشنبه هفته گذشته، مناطقی در شرق سوریه را بمباران کردند.

وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" اعلام کرد، جنگنده های ارتش این کشور به دستور "جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا مواضع متعلق به گروه‌های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده اند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکنون چندین بار مواضع نیروهای مقاومت در مناطق مختلف سوریه و عراق را هدف قرار داده‌اند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی بعد از موفقیت‌های نیروهای مقاومت در مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه، تلاش‌ها برای تشدید فشار بر جبهه مقاومت را افزایش داده‌ اند.

120