خرداد 20, 1400 10:15 Asia/Tehran [Updated: خرداد 29, 1400 22:30 Asia/Tehran]
  •  آمریکا تحریم‌ها علیه بلاروس را یک سال تمدید کرد

دولت آمریکا برای یک سال دیگر تحریم‌ها علیه دولت «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس را تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی تمدید تحریم‌ها علیه مقام‌های بلاروس را به مدت یک سال دیگر امضا کرده است.

براساس این گزارش، در سند تحریمی آمریکا علیه بلاروس آمده است که اقدامات برخی از نمایندگان دولت بلاروس و دیگران همچنان تهدیدی غیرمعمول علیه امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده است.

در این سند تحریمی به طور مشخص به نام فرد یا افرادی اشاره نشده اما تصور می‌شود که این دستور اجرایی «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور، وزیران کشور و دادگستری، دبیر شورای امنیت، روسای کمیسیون انتخابات مرکزی و تلویزیون دولتی بلاروس را شامل می‌شود.

بر اساس این فرمان اجرایی دارایی‌های این افراد در ایالات متحده، حساب‌های بانکی و تراکنش‌های مالی مربوط به ایالات متحده مسدود می‌شوند.

علاوه بر این، ایالات متحده اخیراً تحریم‌ها را علیه 9 شرکت بلاروسی تمدید کرده است. این تحریم‌ها از سوم ژوئن اعمال شده است.

آمریکا در سال های اخیر تحریم های اقتصادی و مالی علیه بلاروس به بهانه اقدام دولت این کشور در اجرای سیاست های مستقل و جلوگیری از مداخله در امور داخلی بلاروس وضع کرده است.  

کشورهای اروپایی و آمریکا با حمایت از مخالفان در بلاروس در تلاش هستند دولت «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهوری این کشور را سرنگون کنند.

117

بیشتر بخوانید:

بلاروس کاردار موقت آمریکا را احضار کرد

حمایت روسیه از بلاروس در برابر فشارهای غرب

کلیدواژه