تیر 30, 1400 22:52 Asia/Tehran [Updated: تیر 30, 1400 22:54 Asia/Tehran]
  • ۲۴نماینده دموکرات آمریکا درپی تعیین نماینده ویژه مبارزه با اسلام هراسی

نماینده دموکرات آمریکا رهبری گروهی شامل 23 نماینده دموکرات را بر عهده دارد که درمیان افزایش جرایم ضد مسلمانان در سراسر جهان، به دنبال تعیین یک نماینده ویژه مبارزه با اسلام هراسی از سوی آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ایلهان عمر نماینده ایالت مینه سوتا، یکی از سه فرد مسلمانی که در کنگره آمریکا خدمت می کند و 23 نماینده دموکرات دیگر نامه ای به بلینکن می فرستند تا دلیل این مساله را که آمریکا نیاز به نقش فزاینده ای در نظارت بر حوادث اسلام هراسی در سراسر جهان دارد ، مطرح کنند.

آنها در این نامه می نویسند زمان آن فرا رسیده است که آمریکا قاطعانه در حمایت از آزادی مذهبی برای همگان بایستد و به مساله جهانی اسلام هراسی توجه و اولویت بندی شایسته ای به آن بدهد.

ایلهان عمر در بیانیه ای اعلام کرد در سال جاری بیش از 500 مورد نفرت در آمریکا مشاهده شده و این فقط مواردی است که گزارش شده است.

وی با اشاره به حمله تروریستی در ماه گذشته در کانادا که منجر به کشته شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان شد، افزود در کشورهای جهان - از چین تا هند تا میانمار - جوامع مسلمان مورد تبعیض قرار می گیرند.125

کلیدواژه