مرداد 17, 1400 05:11 Asia/Tehran [Updated: مرداد 17, 1400 06:36 Asia/Tehran]
  • بایدن: نوع

رئیس جمهور آمریکا از جولان نوع "دلتا" ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "جو بایدن" روز شنبه در توییتر با بیان اینکه  نوع "دلتا" ویروس کرونا در حال اوج گیری در آمریکاست خواستار انجام سریعتر واکسیناسیون سراسری در این کشور شد.

 رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نیز اخیرا  وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور را وخیم اعلام کرده بود.

"آنتونی فائوچی" Anthony Fauci یکشنبه هفته گذشته در مصاحبه با "ای‌بی‌سی نیوز" اعلام کرد، با توجه به شیوع گونه "دلتا" ویروس کرونا در آمریکا، شرایط این کشور از لحاظ ابتلا به کرونا در حال وخیم‌تر شدن است.

بالا رفتن مجدد آمار مبتلایان به کرونا در ایالات متحده و افزایش بی‌میلی آمریکایی‌ها برای تزریق واکسن، دولت "جو بایدن" رئیس‌جمهور آمریکا را بر آن داشته است تا تمهیداتی را برای ترغیب مردم این کشور به تزریق واکسن در نظر بگیرد که از آن جمله می‌توان به اجباری شدن تست هفتگی کرونا برای کارکنان دولت و ارائه پاداش 100 دلاری به هر آمریکایی که حاضر به دریافت واکسن کرونا شود، اشاره کرد.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، اقدامات جدید دولت بایدن در شرایطی صورت می‌گیرد که تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا و آمار مرگ و میر مرتبط با این ویروس مرگبار در ایالات متحده مجدداً سیر صعودی در پیش گرفته است.

در همین حال نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در آمریکا که اقتصاد این کشور را بشدت تحت تاثیر قرار داده است عنوان کرد، دولت آمریکا اکنون با پدیده گرسنگی مردم این کشور مواجه شده که از دهه هفتاد میلادی بدین سو سابقه نداشته است.

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

120