مرداد 25, 1400 11:06 Asia/Tehran [Updated: مرداد 25, 1400 11:12 Asia/Tehran]
  • تلفات زلزله هائیتی به مرز 1300 نفر رسید/ خطر وقوع طوفان در مناطق زلزله زده

شمار قربانیان زمین لرزه در هائیتی در حالی به رقم هزار و 297 نفر رسیده که امدادگران همچنان در تلاش برای نجات دادن حادثه دیدگان از میان آوار هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مملوء از مراجعانی است که بر اثر وقوع این زمین لرزه مصدوم شده اند.

گفته شده در پی وقوع این زمین لرزه به بزرگی 7/2 ریشتر، دستکم پنج هزار و 700 نفر مصدوم شده اند.

مقامات هائیتی با بیان اینکه تاکنون هزار و 297 نفر بر اثر زلزله روز شنبه کشته شده اند و احتمال افزایش آمار قربانیان وجود دارد، اظهار داشتند: حدود 13 هزار و 694 خانه بر اثر این حادثه تخریب شده است. همچنین هزاران نفر به دلیل وارد شدن خسارت به خانه هایشان آواره شده اند.

مقامات هائیتی در تلاش هستند تا هرچه سریعتر و پیش از وقوع طوفان، پزشکان را به مناطقی که بیشترین خسارت را بر اثر زمین لرزه متحمل شده اند، اعزام کنند.

نیروهای امدادی به سرعت در جست وجوی یافتن بازماندگان حادثه هستند و فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که نیروهای محلی، مردم را از زیر آوار دیوارها و سقف هایی که در اطراف آنها فرو ریخته است، بیرون می کشند.

یک مقام دولت هائیتی در این باره گفت: "غیر از اینکه احتمال افزایش تلفات وجود دارد، این نگرانی هست که خسارات زلزله و آواره شدن مردم، موجب تشدید بحران شیوع ویروس کرونا شود."

مرکز زمین‌شناسی آمریکا عصر شنبه از وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی 7.2 درجه در امواج درونی زمین «ریشتر»، در هائیتی خبر داد. کانون این زمین لرزه در 12 کیلومتری شمال شرق «سنت لوئیس» اعلام شده است.

هائیتی با 12 میلیون نفر جمعیت در دریای کارائیب قرار دارد.

117

بیشتر بخوانید:

افزایش شمار قربانیان زلزله هائیتی به 724 نفر

29 کشته آمار اولیه تلفات زلزله هائیتی

کلیدواژه