شهریور 25, 1400 09:58 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:12 Asia/Tehran]

در ادامه گاف‌های متعدد «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، وی این بار نام نخست‌وزیر استرالیا را فراموش کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی در مراسم اعلام توافقنامه امنیتی با بریتانیا و استرالیا در حوزه هند و اقیانوس آرام، نام «اسکات موریسون» (Scott Morrison) نخست‌وزیر استرالیا را فراموش کرد و گفت: "می‌خواهم از ... آن دوستمان هم تشکر کنم. خیلی ممنونم رفیق."

این در حالی است که سران کشورهای آمریکا،‌ بریتانیا و استرالیا توافقنامه همکاری در حوزه‌های دیپلماتیک، امنیتی و نظامی در سراسر منطقه هند و اقیانوس آرام امضاء کردند.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر بریتانیا و «اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا طی ویدئو کنفرانس سه‌جانبه، این توافقنامه را امضاء کردند.

بایدن طی سخنرانی خود اعلام کرد: "مشارکت دفاعی با بریتانیا و استرالیا، سرمایه‌گذاری در اتحادها و نوسازی آنها برای مقابله با تهدیدها است و به حفظ توانایی‌های نظامی کمک می‌کند."

برخی رسانه‌ها و تحلیلگران، هدف اصلی و پنهان از تشکیل این معاهده را تقابل با نفوذ روزافزون چین در شرق آسیا و دیگر مناطق جهان دانسته و تحلیل می‌کنند که این اقدام ممکن است واکنش پکن و کشورهای متحدش را در پی داشته باشد.

رسانه‌های آمریکا بارها گاف‌های بایدن را برشمرده و آن را منتشر کرده‌اند. 

تازه ترین گاف کلامی بایدن که معمولا به خاطر اشتباهات گفتاری اش مورد توجه قرار می گیرد، باعث انتقاد و استهزای برخی کاربران در رسانه های اجتماعی شده است.

117

بیشتر بخوانید:

ادامه ضعف حافظه رئیس‌جمهور آمریکا/ گافی دیگر از بایدن

کلیدواژه