مهر 29, 1400 18:12 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 18:15 Asia/Tehran]
  • بایدن در گافی جدید: 36 سال معاون رئیس‌جمهور بودم

رئیس‌جمهور آمریکا در گافی جدید، در یک سخنرانی گفت به مدت 36 سال به عنوان معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده با قطار در رفت و آمد بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، گاف جدید جو بایدن در سخنرانی وی در «اسکرانتون» پنسیلوانیا مطرح شد و بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا را به سوژه کاربران در فضای مجازی تبدیل کرد. 

بایدن گفت: من به مدت ۳۶ سال به عنوان معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده پس از کشته شدن همسر و دخترم هر روز با شرکت راه‌آهن آمریکایی در رفت و آمد بودم، به خانه می‌رفتم تا خانواده‌ام را ببینم، (این روند) هرگز متوقف نشد.

همسر اول بایدن، «نیلیا» و دختر نوزادشان نائومی در تصادف رانندگی در سال ۱۹۷۲ جان باختند. در آن زمان بایدن سناتور دلاور بود.

وی پس از چند دهه حضور در سنا، از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا بود.

بایدن ۷۸ ساله در دوران حضورش در سنا و کاخ سفید سابقه مسافرت مداوم با خط آهن امترک بین واشنگتن و خانه‌اش در ویلمینگتون دلاور را دارد.

بایدن به اسکرانتون جایی که در آن متولد شد سفر کرده بود تا از برنامه اقتصادی خود که باعث اختلاف بین دموکرات‌ها در کنگره شده، دفاع کند.

گاف‌ها و ضعف حافظه جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدنش بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته و منتقدانش را واداشته در سلامت روان و قابلیت‌های ذهنی او تردید کنند. 

«رانی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید که هم‌اکنون یکی از نمایندگان کنگره آمریکا است، پیش‌تر ضمن ابراز نگرانی از سلامت روانی رئیس‌جمهور ایالات متحده، پیش‌بینی کرد که بایدن قبل از پایان دوران ریاست‌جمهوری خود مجبور به استعفا شود. // 114

کلیدواژه