دی 14, 1400 07:31 Asia/Tehran [Updated: بهمن 18, 1401 14:08 Asia/Tehran]

برازیلیا- ایران‌پرس: وبیناری با عنوان «سردار سلیمانی؛ ضد تروریسم» با حضور سفیر ایران در برازیلیا و شماری از شخصیت‌های برزیلی برگزار شد.

 به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین قریبی، سفیر ایران در برزیل، توفی کایروز، مورخ برزیلی، مارسلو بوزتو رئیس موسسه مطالعات خاورمیانه در برزیل (IGEOP)، مارکوس تناریو، مورخ و معاون موسسه برزیل- فلسطین و خانم جولیانا مدیروس، روزنامه‌نگار آزاد روز دوشنبه در این وبینار سخنرانی کردند. 
سفیر ایران در برزیل ضمن تبریک ایام سال نو میلادی به شرکت کنندگان در این وبینار، درباره اقدامات شهید سردار سلیمانی گفت، جای خالی شهید سلیمانی برای همه کسانی که با تروریسم و دفاع از مظلومان مبارزه می‌کنند، بیش از پیش آشکار شده است.
حسین قریبی افزود، سردار شهید سلیمانی همواره در کمک به استقرار صلح و ثبات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ایفای نقش کرد و منطقه غرب آسیا مدیون مبارزات وی در مقابله با تروریسم بین‌المللی و گروه‌های تروریستی است.
قریبی خاطرنشان کرد، ايران همواره درچارچوب برقراری صلح و ثبات در منطقه فعالانه اقدامات موثری داشته است و دولت جدید در ایران هم دست همسایگان را برای تعامل و همکاری گسترده می‌فشارد. 
توفی کایروز، مورخ برزیلی نیز در وبینار "سردار سلیمانی ضد تروریسم" گفت، انقلاب اسلامی ایران فقط متعلق به ایران نبوده و الهام‌بخش همه آزادیخواهان و استقلال‌طلبان جهان است. 
این مورخ برزیلی همچنین درباره شخصیت شهید سلیمانی تصریح کرد، نقش تعیین‌کننده شهید سلیمانی در عراق، لبنان، سوریه، فلسطین، افغانستان و یمن به‌عنوان حامی حق و مظلوم در برابر امپریالیسم در خاورمیانه بر هیچ کس پوشیده نیست.

112

 بیشتر بخوانید:

نخست وزیر یمن: شهید سلیمانی مظهر مقاومت و پایداری بود

تصاویر مراسم یادبود شهید سلیمانی در کشمیر

سردار سلیمانی، قهرمان آشوری‌ها

رییس جمهور: مکتب سردار سلیمانی با ترور و موشک نابود نمی‌شود

تاکید پیروان ادیان بر نقش سردار سلیمانی در تآمین امنیت

کلیدواژه