اردیبهشت 25, 1401 01:16 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 25, 1401 01:25 Asia/Tehran]
  • تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی در نیویورک با ۸ کشته

بر اثر تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی در نیویورک، هشت نفر کشته و چندین نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، منابع پلیس نیویورک اعلام کردند بر اثر تیراندازی یک مرد مسلح در یک فروشگاه مواد غذایی، دستکم هشت نفر کشته شدند که فرد تیرانداز نیز در میان آنها قرار دارد.

پلیس نیویورک عصر شنبه به وقت محلی اعلام کرد فرد تیرانداز با یک سلاح اتوماتیک و لباس نظامی از جمله جلیقه ضد گلوله وارد سوپرمارکت شده و اقدام به تیراندازی کرده است.

مرگ و میر ناشی از سلاح گرم در آمریکا یکی از چالش‌های اجتماعی مهم این کشور است.

در سال 2021 میلادی، 20 هزار و 726 مورد مرگ ناشی از سلاح گرم بدون احتساب خودکشی با اسلحه، در آمریکا ثبت شده و موارد خشونت مسلحانه در آمریکا در سال 2021 شامل 693 مورد تیراندازی دسته جمعی بوده که 702 کشته و بیش از دو هزار و 800 زخمی بر جای گذاشته است.

بر اساس گزارش‌های رسمی، حدود 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌ شود.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها مرگبار است اما لابی سلاح در آمریکا به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

با وجود اینکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد اما نزدیک به 31 درصد از کسانی را که مرتکب کشتار‌های جمعی با سلاح می‌شوند، در خود جای داده است. / 114

بیشتر بخوانید:

تیراندازی مرگبار در فلوریدای آمریکا

کلیدواژه