مرداد 14, 1401 21:30 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 21:06 Asia/Tehran]
  • عدالت احمقانه آمریکایی/ صدای آقای شهردار هم درآمد

«اریک آدامز» شهردار نیویورک در کنفرانسی خبری با اداره پلیس این شهر نظام عدالت کیفری آمریکا را احمقانه خواند.

آمریکا بدون شک یک نظام سرمایه داری گسترده است که در آن سرمایه داران با سرکوب فقیران و لایه‌های پایین جامعه و نیز با فشار و سوءاستفاده از قومیت‌های نژادی و رنگین پوستان از لحاظ مالی و اقتصادی پیشرفت کرده و ساختار کلی جامعه را با نیاز‌های خود تعریف می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «اریک آدامز» شهردار نیویورک که اخیرا در  کنفرانسی خبری با اداره پلیس این شهر از سیستم قضایی آمریکا به شدت انتقاد کرد و گفت: «نظام عدالت کیفری ما احمقانه است. خطرناک و زیان بار است و بافت شهر ما را تخریب می کند.»

مجری شبکه تلویزیونی فاکس بیزنس درباره سخنان آدامز گفت: متحیر کننده است. آدامز 10 مورد مجرم را مثال زد که از سال 2020، یعنی زمانی که قانون اصلاح وثیقه اجرا شد در مجموع 485 بار دستگیر شده اند. دست کم 6 نفر از آنها همین امروز در خیابان ها دیده شده اند و این تأیید شده است. چگونه یک قاضی منطقی می تواند تصور کند که چنین چیزی برای جامعه بی خطر است!

طبق نتایج تحقیقاتی که پیشتر انجام شد، آمار جرم و جنایت در آمریکا به ویژه در شهر نیویورک بار دیگر روندی صعودی را در پیش گرفته و موارد تیراندازی در این شهر در سال 2022 در مقایسه با دوره مشابه در سال 2019 بیش از دو برابر شده است.

براساس این گزارش، شصت درصد از نیویورکی‌ها می‌گویند در سوار شدن به مترو در ساعات پایانی روز احساس امنیت ندارند و چهل و سه درصد گفته اند در هیچ ساعتی از شبانه روز احساس امنیت نمی‌ کنند.

آمریکا بالاترین آمار جرم و جنایت با سلاح های گرم و تیراندازی را در جهان دارد به طوری که روزانه به صورت میانگین بیش از یکصد نفر در این کشور در تیراندازی با اسلحه جان خود را از دست می دهند.

116

کلیدواژه