دی 22, 1398 08:45 Asia/Tehran [Updated: دی 22, 1398 08:59 Asia/Tehran]
  • خشم مجلس افغانستان از جنایت جنگی نظامیان تروریست آمریکایی در ولایت هرات

نمایندگان مجلس افغانستان  تاکید کردند نظامیان تروریست آمریکایی در حمله هوایی به ولایت هرات، مرتکب جنایات جنگی شده‌اند.

به گزارش پارس تودی، نمایندگان مجلس افغانستان روز گذشته (شنبه ) با محکوم کردن حملات هوایی اخیر نظامیان تروریست آمریکائی درشهرستان «شیندند» ولایت هرات  که  به کشته و زخمی شدن بیش از شصت غیر نظامی منجرشد، خروج نظامیان خارجی را از کشورشان خواستار شدند.

آنان اعلام کردند، هیات ویژه ای از سوی مجلس برای بررسی این جنایت آمریکایی‌ها به «شیندند» سفر کند. 

محمد صادق قادری نماینده مردم هرات در مجلس افغانستان نیز از سکوت و بی تفاوتی دولت های افغانستان و امریکا در این خصوص انتقاد کرد و گفت: این موضوع خشم مردم آن کشور را بر انگیخته است.

فاطمه عزیز نماینده مردم قندوز در مجلس افغانستان نیز حملات هوایی نظامیان امریکائی در شهرستان شیندند را جنایت جنگی و آنرا غیر بخشنودنی خواند و گفت عوامل این جنایت باید مجازات شوند.  

وی افزود: اگر عاملین  چنین جنایتی بیش از این مجازات می‌شدند،  امروز  شاهد تکرار آن نبودیم. 

محمد نعیم وردک نماینده مردم کابل در مجلس  نیز ضمن انتقاد از سکوت دولت افغانستان در قبال تجاوزات نظامیان آمریکایی، خواستار پیگیری  این موضوع شد تا از خشم مردم  کاسته شود.

واکنش نمایندگان مجلس به این جنایت نظامیان امریکائی در حالی است که تاکنون اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان واکنشی به این جنایت نظامیان آمریکایی نشان نداده‌اند.

از زمان حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان در 19 سال گذشته به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت، بیش از 48 هزار نفر دراین  کشور کشته شده اند. 118

کلیدواژه

کامنت