اسفند 01, 1398 13:27 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • کاهش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا در چین

وزارت بهداشت چین اعلام کرد شمار موارد جدید مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به پایین‌ترین حد خود از نزدیک به یک ماه پیش تاکنون رسیده است.

به گزارش پارس تودی، مقامات چین امروز اعلام کردند که از اواخر ماه ژانویه تاکنون، آمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا، کاهش چشمگیری پیدا کرده است که بخشی از آن به تغییر معیار‌های تشخیص این بیماری در استان هوبئی Hubei که مرکز شیوع این ویروس بود برمی‌گردد.

کمیسیون بهداشت ملی چین تایید کرده است که روز چهارشنبه 349 فرد به کرونا مبتلا شده‌اند که این در مقایسه با 1749 مورد در روز پیش از آن کاهش چشمگیری نشان می‌دهد و از 23 ژانویه تاکنون کمترین میزان ابتلاست.

با این آمار در کل تعداد مبتلایان به این ویروس در چین به 74576 نفر رسید.

شیوع کرونا در ماه دسامبر از شهر ووهان چین در استان هوبئی آغاز شد و ظاهرا منشا آن حیوانات غیراهلی بوده است.

روش‌های تشخیص و تایید کرونا تاثیر زیادی در شمارش تعداد مبتلایان دارد. در ابتدا چینی ها از تست اسید نوکلئیک استفاده می‌کردند که زمان زیادی برای بررسی و آزمایش نیاز داشت. اما از هفته گذشته، شیوه جدید و سریع‌تر تشخیصی که از طریق اسکن‌های ترموگرافی کامپیوتری که از اشعه ایکس استفاده می‌کند برای آشکار سازی عفونت ریه و تایید وجود ویروس استفاده شد.

به این ترتیب، هوبئی که بیشترین موارد ابتلا در آن گزارش شده است شاهد افت چشمگیری در تعداد موارد تایید شده جدید در روز چهارشنبه بوده است.

دولت چین امروز اعلام کرد، شمار قربانیان ناشی از ویروس کرونا در این کشور به 2120 نفر رسیده است.

117

بیشتر بخوانید:

افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به 2004 نفر

تاکید لاریجانی بر اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا

دو نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا در قم فوت کردند

کلیدواژه

کامنت