اسفند 18, 1398 10:43 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تظاهرات مردم بنگلادش در اعتراض به خشونت‌ها علیه مسلمانان هند

هزاران نفر از مردم مناطق مختلف بنگلادش با حضور در خیابان‌ها به خشونت علیه مسلمانان در هند اعتراض کردند.

به گزارش پارس تودی، هزاران نفر از مردم داکا پایتخت بنگلادش همزمان با سایر نقاط این کشور با برگزاری تجمع ضمن اعتراض به سفر آتی نخست وزیر هند به بنگلادش، کشتار مسلمانان در  این کشور را محکوم کردند.

معترضان بنگلادشی شعار "کشتار مسلمانان در دهلی و کشمیر را متوقف کنید " و " مسلمانان هند را نجات دهید، سر دادند.

"نارندرا مودی" نخست وزیر هند قرار است، 17 ماه مارس به داکا سفر کند.

بر اساس گزارش رسانه های بنگلادش، گروه های اسلامی در این کشور به دنبال یک راهپیمایی گسترده در تاریخ 12 ماه مارس و تشکیل یک زنجیره انسانی در اعتراض به کشتار مسلمانان در هند هستند.

پارلمان هند 11 دسامبر 2019 (20 آذر) لایحه اصلاح قانون شهروندی را تصویب کرد.

بر اساس این قانون، پناهجویان کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان در هند که بدون اوراق معتبر پیش از سال 2015 وارد این کشور شده‌اند، می‌توانند شهروندی هند را دریافت کنند اما این قانون شامل حال مسلمانان نمی‌شود.

اصلاح قانون شهروندی باعث شکل گیری اعتراضات گسترده در هند شده است؛ معترضان معتقدند که این اصلاحات سبب هدف قرار گرفتن مسلمانان و تبعیض علیه آنان خواهد شد.

در همین حال؛ بر اثر خشونت های وحشیانه یک هفته اخیر هندوهای افراطی علیه مسلمانان هند حدود 50 نفر کشته و صدها تن دیگر نیز مجروح شده‌اند.

به آتش کشیده شدن دستکم ده مسجد و امکان مقدس مسلمانان در هند از دیگر اقدامات ضد بشری و اسلام ستیزانه هندوهای افراطی در روزهای اخیر بوده است که به گفته شاهدان عینی، پلیس و نیروهای امنیتی این کشور در مقابل این خشونت ها تنها نظاره گر هستند و از اقدامات مرگبار هندوهای افراطی علیه مسلمانان جلوگیری نمی کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنجشنبه ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان مظلوم هند توسط هندوهای افراطی تصریح کردند،  "قلب مسلمانان جهان از کشتار مسلمانان در هند جریحه دار است. دولت هند باید در مقابل هندوهای افراطی و احزاب طرفدار آنها بایستد و با توقف کشتار مسلمانان ، از انزوای خود در جهان اسلام جلوگیری کند."

116/117

بیشتر بخوانید:

مختل شدن جلسه پارلمان هند به سبب اعتراض نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان

محکومیت کشتار مسلمانان هند ازسوی شورای اخوت اسلامی افغانستان

اعلام همبستگی شیعیان نیجریه با مسلمانان هند

 

کلیدواژه