دی 20, 1399 01:27 Asia/Tehran [Updated: دی 20, 1399 02:31 Asia/Tehran]
  • شیعیان معترض پاکستانی: به تحصن خود پایان نمی دهیم

با گذشت ششمین روز از تحصن بستگان معدنچیان قربانی درحمله تروریستی داعش در شهر کویته و همزمان اعتراض‌ها در دیگر مناطق پاکستان، مذاکره میان دولت و معترضان تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده و جامعه شیعیان پاکستان بر تداوم اعتراضات سراسری خود تاکیدکردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رسانه‌های پاکستانی جمعه شب گزارش دادند: متحصنین در شهر کویته حاضر به پایان تجمع خود نیستند و همزمان تجمعات معترضان در دیگر نقاط پاکستان از جمله لاهور، کراچی، اسلام‌آباد، حیدرآباد و مولتان نیز ادامه دارد.

تاکنون مذاکرات مقامات دولت فدرال و ایالتی با خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی اخیر داعش به معدنچیان شیعه نیز به نتیجه‌ای نرسیده و متحصنین تدفین اجساد 11 تن از معدنچیان قربانی را به سفر نخست وزیر پاکستان به کویته و حضور در جمع متحصنین مشروط کرده‌اند.

در همین حال جنجال میان دولت و معترضان بر سر اعتراضات به حمله تروریستی به افراد متعلق به جامعه شیعیان هزاره درحالی شدت گرفت که عمران‌خان نخست وزیر پاکستان امروز طی سخنانی از بستگان قربانیان حمله تروریستی اخیر در ایالت بلوچستان خواست تا پیکر کشته شدگان را به خاک بسپارند و پس آن وی حاضر است به کویته سفر و با بازماندگان دیدار کند.

وی افزود: تمامی مطالبات متحصنین توسط دولت فدرال و ایالتی پذیرفته شده و مشروط کردن تدفین اجساد قربانیان و یا پایان تحصن به آمدن نخست وزیر، مطالبه قانونی نیست و معترضان نمی‌تواند نخست‌ وزیر را تحت فشار قرار دهند.

مواضع اخیر عمران ‌خان درخصوص تحصن خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی، واکنش جامعه شیعیان به ویژه رهبران احزاب مختلف سیاسی و مذهبی این کشور را برانگیخته است.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله یکشنبه گذشته به گروهی از معدنچیان متعلق به جامعه شیعیان "هزاره" در ایالت بلوچستان پاکستان را که منجر به کشته شدن 11 نفر از آنان شد، بر عهده گرفت.125

کلیدواژه