اسفند 26, 1399 06:05 Asia/Tehran [Updated: اسفند 26, 1399 06:07 Asia/Tehran]
  •  هشدار خواهر رهبر کره شمالی به دولت بایدن؛ «دردسر درست نکنید!»

خواهر رهبر کره شمالی ضمن محکوم کردن آغاز رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی، هشدار داد که با چنین رزمایش‌های تنش‌زایی، بازگشت صلح و آرامش به شبه‌جزیره کره دشوار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، کیم یو جونگ بامداد سه‌شنبه به دولت بایدن هشدار داد اگر واقعا به دنبال صلح است، باید از ایجاد دردسر و خشمگین کردن پیونگ‌یانگ اجتناب کند.

خواهر «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی - که به گفته کارشناسان سیاسی، از قدرت ویژه‌ای در سیاست‌های این کشور برخوردار است - آغاز رزمایش نظامی مشترک آمریکا با کره جنوبی را محکوم کرد.

وی با صدور بیانیه‌ای در این باره گفت، بازگشت «روزهای بهاری» آرام و صلح‌آمیزِ سه سال قبل به شبه‌جزیره کره، با وجود چنین رزمایش‌های تنش‌زایی، دشوار خواهد بود.

کیم یو جونگ با هشدار به کره جنوبی درباره تداوم رزمایش‌های مشترک با آمریکا، تهدید کرد که توافق نظامی کاهش تنش که در سپتامبر ۲۰۱۸ بین دو کره امضا شد را لغو و سازمان مسئول رسیدگی به امور مرزی را نیز منحل می‌کنند.

خبرگزاری «رویترز»، بامداد یکشنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد، واشنگتن از نیمه ماه فوریه در تلاش برای تماس با کره شمالی بوده اما این کشور هنوز به آنها پاسخی نداده است.125

کلیدواژه