مرداد 29, 1400 16:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 28, 1400 13:55 Asia/Tehran]
  • یک جودوکار گرجستانی، دارنده مدال طلای جودو پارالمپیک از توکیو اخراج شد

یک جودوکار گرجستانی به دلیل درگیری در هتل محل اقامت خود از بازی‌ های پارالمپیک توکیو اخراج و یک جودوکار دیگر سه روز محروم شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "زویاد گوگوچوری" یک جودوکار گرجستانی، دارنده مدال طلای وزن 90 کیلوگرم جودو مردان در پارالمپیک ریو که در ژاپن حضور داشت، به دلیل حمله به نگهبان هتل توسط پلیس این کشور بازداشت و سپس از توکیو اخراج شد.

این جودوکار گرجستانی 34 ساله به دلیل مثبت شدن تست کرونای یکی از اعضای این تیم در سفر به ژاپن، در هتلی قرنطینه بود.

بنا بر اعلام پلیس ژاپن، این حادثه پس از آن اتفاق افتاد که یک نگهبان هتل به گوگوچوری و چند ورزشکار دیگر گرجستانی در مورد میزان سر و صدایی که هنگام نوشیدن مشروبات الکلی در راهرو طبقه ششم هتل توکیو ایجاد می‌کردند، هشدار داد.

کمیته سازماندهی المپیک و پارالمپیک توکیو اعلام کرد که یکی از ورزشکاران گرجستانی را که در آن زمان با گوگوچوری در حالت نوشیدن مشروبات الکلی بوده، به مدت 3 روز از تمرین منع و محروم کرده است.

گوگوچوری هم به دلیل ضرب و شتم پلیس از بازی‌های پارالمپیک اخراج شد.

کمیته سازماندهی المپیک و پارالمپیک توکیو تاکید کرد که به تیم ملی 15 نفره گرجستان که در هتل اقامت داشتند و کمیته پارالمپیک این کشور هشدار جدی در مورد رفتار آنها داده است.

این در حالی است که در جریان بازی‌ های المپیک توکیو، اعتبار دو جودوکار مرد گرجستانی به دلیل خروج از دهکده ورزشکاران برای گشت و گذار و زیر پا گذاشتن پروتکل‌ های بهداشتی نقض شده بود.

115

کلیدواژه