شهریور 17, 1400 10:42 Asia/Tehran [Updated: شهریور 17, 1400 10:49 Asia/Tehran]
  • جبهه ضد طالبان در پنجشیر: دولت جدید افغانستان غیرقانونی است

جبهه ضد طالبان در پنجشیر افغانستان اعلام کابینه دولت جدید در این کشور را غیرقانونی و نماد بارز دشمنی با مردم افغانستان خوانده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جبهه ضد طالبان در پنجشیر از سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دیگر نهادهای بین‌المللی خواسته است که از همکاری سیاسی و دیپلماتیک با طالبان خودداری کنند.

جبهه ضد طالبان در پنجشیر به رهبری «احمد مسعود» در ادامه اعلام کرد که به‌زودی و پس از مشورت با شخصیت‌های سیاسی و کادرهای تخصصی، ساختار حکومت انتقالی مردم‌سالار و پاسخگو را اعلام خواهد کرد.

«عطامحمد نور» از دیگر مقامات جبهه ضد طالبان در پنجشیر نیز در فضای مجازی نوشت: "حکومت طالبان در هیچ جای قانون اساسی کشور جایگاه ندارد و فاقد تخصص‌گرایی محض است."

پس از چند روز کش وقوس در نهایت گروه طالبان کابینه خود را شب گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که بر اساس آن «ملامحمد حسن اخوند» به عنوان رئیس این دولت معرفی شده است. «ملا عبدالغنی برادر» هم سمت معاونت وی را برعهده دارد.

انتخاب اعضای کابینه دولت از سوی طالبان متشکل از اعضای این گروه درحالی است که این گروه بر تشکیل دولت فراگیر با همکاری همه گروه ها و شخصیت ها تاکید کرده بود. 

117

بیشتر بخوانید:

مالکی: طالبان باید تشکیل دولت فراگیر در افغانستان را پیگیری کند 

 

کلیدواژه