آبان 30, 1400 04:43 Asia/Tehran [Updated: آبان 30, 1400 05:52 Asia/Tehran]
  • کره شمالی : گزارش های شورای حقوق بشر تابع استانداردهای دوگانه غرب است

وزارت امور خارجه کره شمالی از شورای حقوق بشر سازمان ملل و گزارش های این نهاد به دلیل آن چه که استاندارد های دوگانه و جانبدارانه غربی برای حمله به شرایط حقوق بشری کشورش دانست، انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه کره شمالی روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تصویب قطعنامه های حقوق بشر توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد کشورهای خاصی را هدف قرار می دهد که برخلاف هدف آن از برخورد عادلانه و برابر با مسائل حقوق بشری است.

دستگاه دیپلماسی کره شمالی در ادامه افزود: شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به صحنه ای برای دفاع و  شناسایی کشورهای تحت استانداردهای خودسرانه غربی تبدیل شده است.

بیانیه پیونگ یانگ در حالی منتشر می شود که کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد چهارشنبه گذشته برای هجدمین سال متوالی قطعنامه ای را با عنوان نقض حقوق بشر توسط کره شمالی تصویب کرد.

وزارت امور خارجه کره شمالی در همین رابطه اعلام کرد که انتخاب گزارشگران ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر کره شمالی از کشورهایی هستند، که براساس ارزش های غربی و فارغ از استانداردهای حقوق بشری  و بدون مذاکره بین کشورهای عضو صورت می گیرد.

سازمان ملل از سال ۲۰۰۵ هر سال چنین قطعنامه ای را در مورد مشکل حقوق بشر کره شمالی تصویب کرده است. قطعنامه امسال ماه آینده به جلسه عمومی مجمع عمومی سازمان ملل ارسال خواهد شد.125

کلیدواژه