دی 28, 1400 13:35 Asia/Tehran [Updated: خرداد 03, 1401 14:30 Asia/Tehran]

کابل - ایران‌پرس: بخشی از مردم افغانستان همچنان تلاش دارند از طریق قانونی از کشورشان خارج شوند و با حضور در کشورهای دیگر ازجمله همسایگان افغانستان، زندگی خود را ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پس از روی کار آمدن طالبان در افغانستان و با وجود تضمین این گروه برای فراهم کردن امنیت و بالا بردن سطح کیفیت زندگی مردم افغانستان اما تلاش‌ها برای خروج از این کشور به شکل‌های مختلف ادامه دارد.  
شماری از مردم افغانستان در روزهای اخیر با مراجعه به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، به‌دنبال کسب ویزا برای خروج قانونی از افغانستان و سفر به ایران هستند.
ایران بیش از 40 سال یکی از کشورهای مهم در میزبانی از مهاجران افغانستان است و افغان‌های ساکن ایران از همه مزایای شهروندی از جمله درمان، تحصیل و آموزش برخوردار هستند.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران اخیرا گفت، به‌سبب سرمای زمستان روزانه 5 هزار زن و کودک و مرد افغانستانی وارد مرزهای ایران می‌شوند و در چهار ماه گذشته، شمار آوارگان جدید افغان در ایران به حدود 800 هزار نفر رسیده است. 
جمهوری اسلامی ایران همواره از مهاجران افغانستانی در ایران با وجود مشکلات اقتصادی و نیز کم‌کاری نهادهای بین‌المللی مسئول، به‌خوبی مهمان‌‌نوازی کرده و علاوه بر این، با شروع فصل سرما، ارسال کمک‌های بشردوستانه خود را برای نیازمندان افغانستان سرعت بخشیده است.

112

بیشتر بخوانید:

تداوم کمک‌های ایران برای نیازمندان افغانستان 

قدردانی مردم افغانستان از کمک‌های ایران

کلیدواژه