اسفند 15, 1401 08:28 Asia/Tehran [Updated: اسفند 15, 1401 08:59 Asia/Tehran]

کابل- ایران‌پرس: معاون اتاق تجارت افغانستان با استقبال از راه‌اندازی مرکز تجاری ایران در کابل، بر استفاده از فناوری ایران در بخش‌های مختلف اقتصادی و کشاورزی تاکید کرد.

مرکز بزرگ تجاری ایران در کابل روز یکشنبه به‌طور رسمی با حضور مقام‌های حکومت طالبان و مقام‌های سیاسی و اقتصادی ایران در کابل افتتاح شد.  

هفت هزارمترمربع برای شرکت‌های ایرانی در مرکز تجاری ایران در افغانستان اختصاص یافته است. ارائه خدمات مشاوره‌ای حقوقی، تجاری، کمک به امضای قراردادهای تجاری و اقتصادی، ارائه خدمات بیمه، حمل ونقل و تدارکات در این مرکز تجاری تعریف شده است.

«خیرالدین مایل» معاون اتاق تجارت افغانستان در پاسخ به‌سوال خبرنگار ایران‌پرس در کابل گفت، ایجاد مرکز تجاری ایران در افغانستان گام مهمی در مسیر توسعه صادرات، تجارت و همکاری‌های اقتصادی است.

این مقام طالبان افزود، مرکز تجاری ایران در افغانستان به‌عنوان پل ارتباطی بین تولیدکنندگان، صادرکنندگان و مصرف‌کنندگان عمل خواهد کرد.  

رئیس اتاق کشاورزی و دامپروری افغانستان نیز گفت، گشایش مرکز تجاری ایران در کابل، گامی مهم و ارزنده است.

«خان محمد فروتن» در پاسخ به سوال خبرنگار ایران‌پرس اظهار کرد، در کشوری که 40سال درگیر جنگ بوده است، افتتاح مرکز تجاری ایران در افغانستان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

«فرهاد تقوی‌منش» عضو هیات مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر ایران هم در گفت وگوی اختصاصی با ایران‌پرس گفت، افتتاح مرکز تجاری ایران در افغانستان به‌حضور هرچه بیشتر بخش خصوصی و شرکت‌های ایرانی در بازار افغانستان کمک می‌کند.  

این فعال اقتصادی ایرانی افزود، مرکز تجاری ایران در افغانستان همچنین به معرفی ظرفیت‌های بالقوه شرکت‌های ایرانی و افغانستانی کمک می‌کند.  

این تاجر ایرانی اظهار کرد، ایران می‌خواهد با ارائه خدمات فناوری و مهندسی به افغانستان شاهد رشد، توسعه و پیشرفت این کشور همسایه باشد.

بیشتر بخوانید: 

مرکز تجاری ایران درکابل؛ کمک به‌توسعه افغانستان با رویکرد صادرات

گشایش نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی در کابل

کلیدواژه