شهریور 27, 1402 22:54 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1402 05:25 Asia/Tehran]
  • تاکید پاکستان بر موضع بی طرفی اسلام آباد در جنگ اوکراین 

ممتاز زهرا سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان بر موضع غیر متزلزل اسلام آباد در بی طرفی در جنگ اوکراین تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ممتاز زهرا افشاگری رسانه آمریکایی مبنی بر دریافت وام از صندوق بین المللی پول در ازای معامله تسلیحاتی با کی‌یف را یک داستان ساختگی و غیرواقعی عنوان و بر موضع غیر متزلزل خود در بی طرفی در جنگ اوکراین تاکید کرد.

وی با تاکید بر موضع اصولی پاکستان مبنی بر بی طرفی در جنگ روسیه و اوکراین، افزود: پاکستان سیاست بی‌طرفی شدید خود را در مناقشه میان اوکراین و روسیه حفظ می‌کند و در این زمینه هیچ سلاح و مهماتی در اختیار طرفین درگیر قرار نمی‌دهد.

وی تاکید کرد که صادرات دفاعی پاکستان همیشه با الزامات سختگیرانه مصرف کننده نهایی همراه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: قرارداد از پیش تعیین شده صندوق بین‌المللی پول برای اعطای وام به پاکستان با موفقیت میان دو طرف برای اجرای اصلاحات اقتصادی دشوار اما اساسی مذاکره شد لذا دادن هر رنگ دیگری به این مذاکرات، غیرصادقانه است.

تارنمای خبری «اینترسپت» مستقر در آمریکا مدعی شد یک سری اسناد محرمانه افشا شده حاکی از آن است که واشنگتن در ازای یک معامله تسلیحاتی مخفی پاکستان برای اوکراین، به اسلام‌آباد برای دریافت وام صندوق بین المللی پول کمک کرده است.

اینترسپت نوشت: این معامله پنهانی برای بازه زمانی از تابستان ۲۰۲۲ تا بهار ۲۰۲۳ صورت گرفت و مجریان آن تصمیم گیرندگان خاص سیاسی و نظامی در پاکستان هستند که به ندرت در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.125

کلیدواژه