آبان 17, 1398 09:29 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • روسیه: مرگ مغزی ناتو تعجب آور نیست

روسیه سخنان رئیس‌جمهوری فرانسه را که هشدار داده ائتلاف ناتو به «مرگ مغزی» دچار شده است، تایید و تصریح کرد این موضوع تعجب آور نیست.

به گزارش پارس تودی، "ماریو زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (پنجشنبه) در مصاحبه‌ با تلویزیون روسی "جی تی آر کی سامارا"(GTRK SAMARA) از سخنان "امانوئل ماکرون" رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر این که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" دچار مرگ مغزی شده است، استقبال کرد.

زاخارووا گفت: ناتو به مرگ مغزی دچار شده و این تعجب آور نیست اما آنچه تعجب‌ برانگیز می شود، این است که یکی از سران ناتو آن را بر سر زبان آورده است.

زاخاروا با اشاره به این که مسکو از مدت‌ها پیش این واقعیت را البته به زبانی دیپلماتیک طرح کرده است، افزود: "روسیه ‌هراسی" از نشانه‌های وقوع بحران در ناتو به شمار می رود.

زاخاروا تصریح کرد ناتو و اتحادیه اروپا با بحران هویت، بحران فلسفه وجودی و بحران فقدان راهبرد و چشم‌اندازی برای آینده مواجه هستند.

"امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در مصاحبه‌ با هفته‌نامه اکونومیست با انتقاد از ناهماهنگی آمریکا با سایر اعضای ناتو در تصمیم ‌گیری‌های راهبردی تصریح کرد: ناتو دچار مرگ مغزی شده است و اعضای این سازمان و کشورهای اروپایی دیگر نمی توانند برای دفاع از خود به آمریکا تکیه کنند.

در پی این موضع گیری مکرون، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو از سخنان وی انتقاد کردند.

مرکل گفت: سخنان مکرون درباره ناتو ضروری نبود.

141/118

بیشتر بخوانید:

روسیه ناتو را به فریب افکار عمومی جهانی متهم کرد

اسپوتنیک: مشکلات جدی ناتو در صورت رویارویی با روسیه

کلیدواژه

کامنت