آذر 12, 1398 15:37 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1398 15:43 Asia/Tehran]
  • انتشار ویدئوی ابراز انزجار کوربین از ناتو

انتشار فیلمی قدیمی از ابراز مخالفت رهبر حزب کارگر بریتانیا با تداوم وجود ناتو، همزمان با اجلاس سران آن در این کشور خبرساز شد.

به گزارش پارس تودی؛ پایگاه اینترنتی روزنامه بریتانیایی "سان" امروز سه شنبه فیلمی کوتاه از سخنرانی پنج سال پیش جرمی کوربین رهبر کنونی حزب کارگر در مجلس عوام بریتانیا منتشر کرد که در آن کوربین با اشاره به تجمع حامیان کردهای سوریه در لندن گفته بود: من به هیچ وجه هوادار اتحادهای نظامی غربی نیستم و در واقع آرزو می کنم که آنها وجود نداشتند.

این فیلم متعلق به پنج سال پیش در شرایطی منتشر می شود که  بریتانیا از امروز میزبان اجلاس دو روزه سران ۲۹ کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

جرمی کوربین بارها گفته است که ناتو باید پس از فروپاشی شوروی برچیده می شد و اکنون نیز باید قدرت آن کاهش یابد.

رهبر کنونی حزب کارگر و رقیب اصلی بوریس جانسون در انتخابات سراسری 12 دسامبر، در آن سخنرانی تصریح می کند که هدف اصلی ناتو ترویج جنگ سرد با شوروی و انتقال نفت به شرکت های نفتی و قدرت های بزرگ جهان است.

رئیس جمهوری آمریکا که امروز وارد بریتانیا شد، ماه گذشته کوربین را گزینه‌ای نامناسب برای نخست‌وزیری دانسته و گفته بود: کوربین برای بریتانیا خیلی بد خواهد بود و این کشور را در مسیر بدی قرار خواهد داد.

کوربین روز دوشنبه در توییتی تصریح کرده زمان آن فرا رسیده است تا لندن از دنباله روی دونالد ترامپ دست بردارد.

کوربین ‌«بوریس جانسون» نخست وزیر بریتانیا را چاپلوس ترین سیاستمدار جهان در مقابل رئیس جمهوری آمریکا توصیف کرد.118

بیشتر بخوانید:

تاکید مکرون بر مرگ مغزی ناتو/ تحلیل

روسیه: مرگ مغزی ناتو تعجب آور نیست

 

کلیدواژه

کامنت