بهمن 04, 1398 01:24 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • روسیه تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه پنجشنبه شب با محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا گفت: سیاست تحریمی آمریکا در قبال ونزوئلا از تمام حدود غیر انسانی و غیرسازنده فراتر رفته است.

به گزارش پارس تودی، "ماریا زاخارووا" Maria Zakharova تصریح کرد، اقدامات آمریکا در مورد ونزوئلا از نظر حقوقی غیرقابل قبول است.

آمریکا تاکنون بارها اشخاص و نهاد وابسته به ونزوئلا را تحریم کرده است.

"الیوت آبرامز" Elliott Abrams نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اخیرا  اعلام کرد، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور به سیاست اعمال بیشترین فشار بر ونزوئلا با هدف برکناری "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور این کشور از قدرت ادامه خواهد داد.

آمریکا  در ماه های اخیر با حمایت از مخالفان دولت ونزوئلا به دنبال انجام کودتا در این کشور است.

"خوان گوایدو" رهبر مخالفان دولت ونزوئلا چهارشنبه 23 ژانویه 2019 با حمایت آشکار آمریکا و متحدانش، خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند؛ اقدامی که دولت  و ملت ونزوئلا آن را کودتا علیه "نیکلاس مادورو" رئیس جمهور منتخب مردم برشمردند.

بسیاری از کشورها از جمله ایران، روسیه و چین هم این رفتار آمریکا را محکوم و بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ونزوئلا تأکید کرده اند.

آمریکا با اعمال تحریم و  حمایت از مخالفان دولت ونزوئلا تلاش می کند دولت قانونی این کشور را که رویکردی ضد آمریکایی دارد سرنگون کند.117

 

کلیدواژه

کامنت