فروردین 30, 1399 11:17 Asia/Tehran [Updated: فروردین 30, 1399 11:47 Asia/Tehran]
  • نهاد بین المللی: عربستان در یمن همچنان آتش بس را نقض می کند

یک سازمان بین‌المللی فعال در زمینه مسائل جنگ یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی بعد از اعلام آتش‌بس ادعایی، ده‌ها بار به مناطق مختلف این کشور حمله کرده است.

به گزارش پارس تودی، سازمان «پروژه آمارهای یمن» گزارش داد: ائتلاف سعودی به رغم اعلام آتش بس در یمن طی یک هفته گذشته تا کنون ده‌ها حمله به مناطق مختلف این کشور انجام داده است. 

طبق این گزارش، سازمان "پروژه آمارهای یمن" تا کنون دست‌ کم 106 حمله هوایی ائتلاف سعودی به یمن را ثبت کرده که از این تعداد 26 مورد در یک هفته گذشته و بعد از اعلام آتش‌بس انجام شده است. بیشترین حملات به صنعا صورت گرفته‌ است. 

این رقم، بسیار پایین‌تر از ارقامی است که مقام‌های انصارالله یمن و دیگر منابع مستقر در یمن درباره حملات ائتلاف سعودی اعلام کرده‌اند.

به گزارش منابع یمنی، جنگنده‌های سعودی از نخستین ساعات روز جمعه پیوسته در آسمان یمن به پرواز درآمدند 15 بار دو استان «الجوف» و «مأرب» را در شمال شرق این کشور بمباران کردند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: ائتلاف سعودی در یک هفته گذشته 230 بار حمله هوایی و 32 بار نیز عملیات زمینی در خاک یمن انجام داده است و در اقدامات این ائتلاف، هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس وجود ندارد.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن نیز گفته است: وقایع میدانی حال حاضر در شرایط ادامه محاصره یمن عملا اثبات می کند که ادعای آتش بس فقط نمایش تبلیغاتی است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 به یمن حمله و سپس این کشور فقیر عربی را محاصره زمینی، دریایی و هوایی کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تا کنون به کشته یا زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.139/118

بیشتر بخوانید:

دفع حملات ائتلاف سعودی در مناطق مختلف یمن

شورای امنیت خواستار آتش‌بس فوری در یمن شد

82 مورد نقض آتش‌بس در الحدیده/ جنگنده‌های سعودی استان "مأرب" یمن را بمباران کردند

کلیدواژه

کامنت