خرداد 28, 1400 13:36 Asia/Tehran [Updated: تیر 15, 1400 19:30 Asia/Tehran]

ایرانیان مقیم آلمان، اسپانیا، انگلیس، سوئد، بلغارستان و اوکراین با حضور در محل‌های تعیین شده در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین پایتخت آلمان آخرین تمهیدات را برای آغاز انتخابات به اجرا در آورده است.

انتخابات در اروپا و از جمله آلمان راس ساعت 8 به وقت محلی و 10:30 دقیقه به وقت تهران آغاز شد.

شهروندان ایرانی مقیم اسپانیا هم صبح امروز (جمعه) با حضور در پای صندوق های رای در شهر مادرید در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، شرکت کردند.

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور انگلیس نیز از ساعت 9 صبح به وقت محلی امروز (جمعه) در 11 شعبه اخذ رای در هفت شهر این کشور از جمله لندن، آغاز شد.

در مجموع 12 صندوق در 11 شعبه رأی در کشور انگلستان مستقر شده که از این تعداد شش صندوق در پنج شعبه در مناطق مختلف شهر لندن (شامل دو صندوق در محل بخش کنسولی سفارت) و شش صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف مستقر شده اند.

همچنین رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشور هم میهنان ایرانی مقیم سوئد در سه شهر استکهلم، لوند و گوتنبرگ راس ساعت 7:30 صبح آغاز شد.

ایرانیان مقیم بلغارستان از ساعت 8 بامداد امروز (جمعه) به وقت محلی با حضور در حوزه رای گیری مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در صوفیه در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده اند.

سفارت ایران در صوفیه از یک ماه پیش با انتشار سلسله  اطلاعیه ها در پایگاه اینترنتی خود و دیگر وسایل ارتباطی از همه اتباع ایرانی مقیم بلغارستان دعوت کرده است تا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به شعبه اخذ رای واقع در سفارت ایران در بلغارستان واقع در صوفیه پایتخت این کشور مراجعه کنند.

انتخابات ریاست جمهوری ایران در کی‌یف پایتخت اوکراین نیز با حضور ایرانیان برگزار شد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اولین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دومین میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری صبح امروز در سراسر ايران آغاز شد. 

117

بیشتر بخوانید:

رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشورهای آسیایی

کلیدواژه