تیر 14, 1400 08:00 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 13:59 Asia/Tehran]

لندن - ایران پرس: تظاهرات در حمایت از فلسطینی‌ ها در برابر سفارت آمریکا در لندن، پایتخت بریتانیا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شماری از فعالان صلح‌ طلب و حامیان فلسطین عصر یکشنبه با برپایی تظاهرات مقابل سفارت آمریکا در لندن، با ملت فلسطین اعلام همبستگی کردند. 

فعالان صلح‌ طلب و حامیان ملت فلسطین در این تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی و آمریکا، حملات اخیر رژیم اشغالگر صهیونیستی به باریکه غزه را محکوم کردند و خواستار آزادی سرزمین فلسطین شدند.

حامیان ملت فلسطین در این تظاهرات همچنین پرچم فلسطین و پارچه‌ نوشته‌هایی در حمایت از حقوق و آرمان این کشور در دست داشتند.   

تاکنون چندین تظاهرات ضد رژیم صهیونیستی در لندن برگزار شده و معترضان با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، از انتفاضه فلسطین حمایت کرده و خواستار توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان شدند.

علاوه بر این، فعالان و حامیان فلسطین در دیگر کشورهای اروپایی در فضای مجازی از ملت فلسطین حمایت کردند. 

حامیان مردم فلسطین در شهر‌های مختلف آلمان هم تظاهراتی علیه جنایات رژیم صهیونیستی برگزار کردند و پرچم این رژیم اشغالگر را به آتش کشیدند.

مردم کپنهاگِ، پایتخت دانمارک هم با برپایی تظاهرات در برابر سفارت رژیم صهیونیستی، شعار همبستگی با مردم فلسطین سر دادند.

جنگ جدید رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس، کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه از روز 10 مه آغاز شد و روز 21 مه درپی درخواست آتش بس از سوی کابینه رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی ارتش این رژیم اشغالگر در مقابله با گرو های مقاومت فلسطین در باریکه غزه با میانجی‌گری برخی بازیگران خارجی و موافقت مقاومت به پایان رسید.

از زمان توقف جنگ 12 روزه غزه ، رژیم صهیونیستی همواره از عمل به برخی تعهدات خود از جمله ورود مصالح ساختمانی و کمک‌های مالی قطر به غزه طفره می‌رود و حتی به حملات و اقدامات متجاوزانه خود علیه قدس اشغالی و غزه ادامه میدهد.

گروه‌های مقاومت نیز بارها نسبت به ازسرگیری درگیری‌ ها در صورت ادامه این وضعیت به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌ اند.

115

بیشتر بخوانید:

تظاهرات طرفداران فلسطین هم زمان با اجلاس گروه هفت در بریتانیا

تظاهرات در حمایت از ساکنان غزه در لندن  

آتش زدن پرچم اسرائیل مقابل سفارت این رژیم در لندن

کلیدواژه