تیر 30, 1400 17:24 Asia/Tehran [Updated: تیر 30, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  • کاهش امید به نجات بازماندگان سیل در آلمان

یک مقام امور امداد آلمان از کاهش امید به نجات بازماندگان سیل در این کشور و نا امیدی از عملکرد مقامات برلین در حفاظت از شهروندان آلمانی در برابر وقوع سیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سابین لاکنر»، معاون رئیس آژانس فدرال امداد و نجات فنی در آلمان امروز چهارشنبه با بیان اینکه بعید است تیم‌ های نجات، بازماندگان زنده بیشتری را از میان آوارهای به جا مانده از سیل اخیر پیدا کنند، اعلام کرد، بیشتر آلمانی‌ها معتقدند سیاستگذاران این کشور به اندازه کافی اقدام‌های لازم را برای حفاظت از آنها در برابر وقوع سیل انجام نداده‌ اند.

پس از سیل ویرانگر اخیر آلمان، سیستم هواشناسی و مدیریت بحران این کشور به دلیل عدم هشدار به موقع و عدم صدور دستورالعمل‌های تخلیه مناطق در معرض خطر، بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

دولت آلمان امروز یک بسته کمک فوری مالی به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو برای سیل‌زدگان تصویب کرد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیشتر از تلاش دولت ائتلافی این کشور برای ارائه بسته کمک‌های مالی به قربانیان سیل خبر داده بود.

«اولاف شولتز» وزیر دارایی آلمان اعلام کرد، نیمی از اعتبار این بسته توسط دولت فدرال و نیم دیگر آن توسط دولت‌های محلی و ایالتی تامین شده است.

براساس آمارهای رسمی، تاکنون دست کم 171 نفر بر اثر وقوع سیل در آلمان جان خود را از دست داده‌اند و هزاران نفر دیگر نیز مفقود هستند.

پیش از این دانشمندان بارها نسبت به وقوع سیل های مرگباری همچون سیل اخیر در اروپا به دلیل گرم شدن کره زمین هشدار داده بودند.

طغیان رودخانه‌ها و سیل در غرب و شمال غرب اروپا علاوه بر تلفات جانی خسارت‌های فراوانی نیز به منازل، پل ها، تاسیسات، راه های ارتباطی و شبکه های برق رسانی وارد کرده است.

بارش شدید باران طی روزهای اخیر در آلمان، فرانسه، هلند، سوئیس و بلژیک باعث به‌راه افتادن حجم گسترده‌ای از سیل در غرب و شمال غرب اروپا شده و تعداد زیادی از واحدهای مسکونی را در مسیر خود از بین برده است.// 114

بیشتر بخوانید:

در ادامه سیل اروپا؛ بارش شدید باران در اتریش+ فیلم

فیلم آتش‌سوزی هنگام سیل در شهر شنت بلژیک

سیل بزرگترین نیروگاه برق آلمان را دچار اختلال کرد

کلیدواژه