مرداد 09, 1400 09:10 Asia/Tehran [Updated: مرداد 09, 1400 09:24 Asia/Tehran]
  • هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره رشد 80 درصدی ابتلا به کرونا

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، در چهار هفته گذشته در اکثر مناطق جهان موارد جدید ابتلا به کرونا بیش از 80 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «تدروس آدهانوم» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با هشدار درباره «دوره‌ای بسیار خطرناک از بیماری همه گیر» گفت: "با انتشار سریع سویه بسیار مسری دلتا، جهان درخطر از دست دادن دستاوردهای خود در مقابل کرونا قرار گرفته است اما واکسن‌های مورد تائید سازمان جهانی بهداشت همچنان موثر هستند."

از سوی دیگر، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، سویه دلتای ویروس کرونا را مانند انتقال بیماری آبله مرغان توصیف کرده و هشدار داده است که این سویه می‌تواند باعث بیماری های شدید شود. 

نظام‌های بهداشت و سلامت در بسیاری از کشورها به شدت تحت فشار هستند. با توجه به سازمان جهانی بهداشت، سویه دلتا در 132 کشور شناسایی شده و درحال تبدیل به سویه غالب در جهان است. 

«مایک رایان» کارشناس ارشد در سازمان جهانی بهداشت گفت: "واکسن‌هایی که هم اکنون از سوی سازمان جهانی بهداشت تائید شده‌اند، محافظت در مقابل همه سویه‌های کرونا از جمله دلتا را افزایش می‌دهند و از بیماری شدید و بستری شدن جلوگیری می‌نمایند."

117

بیشتر بخوانید:

فائوچی: آمریکا در مخمصه شیوع کرونای دلتا گیر افتاده است

کلیدواژه