شهریور 31, 1400 06:31 Asia/Tehran [Updated: شهریور 31, 1400 06:33 Asia/Tehran]
  • نماینده پوتین در افغانستان با نمایندگان طالبان دیدار کرد

ضمیر کابولوف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان با نمایندگان گروه طالبان دیدار و درباره اوضاع افغانستان با آن‌ها گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمد نعیم سخنگوی گروه طالبان روز سه شنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت: کابولوف با نمایندگان طالبان در خصوص آخرین اوضاع افغانستان و سرنوشت این کشور و همکاری‌های آن با کشورهای دیگر تبادل نظر کرد.

در این دیدار که در کابل پایتخت افغانستان برگزار شد، همچنین وضعیت اقتصادی افغانستان، مشکلات آن و دورنمای همکاری آن با کشورهای دیگر بررسی شد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود که کابولوف نماینده رئیس جمهوری روسیه در افغانستان در دیدار طالبان با هیات‌های روسیه، چین و پاکستان شرکت می‌کند.

منابع خبری افغانستان روز سه شنبه اعلام کردند که نمایندگان کشورهای چین، روسیه و پاکستان برای افغانستان با ملامحمدحسن آخوند رئیس دولت موقت گروه طالبان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری «افق نیوز» افغانستان نوشت که در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان انجام شد، ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه، صادق خان نماینده ویژه پاکستان و نماینده چین برای افغانستان حضور داشتند.

هنوز جزئیات بیشتری از این دیدار و موضوع عمده مورد بحث بین مقامات طالبان و نمایندگان این کشورها منتشر نشده‌ است.

روسیه از سه هفته پیش و پس از تصرف کابل پایتخت افغانستان توسط طالبان، با این گروه ارتباط برقرار کرد و بیشترین تماس‌های مسکو با این گروه از طریق سفارت روسیه در کابل صورت می‌گیرد.125

کلیدواژه