آذر 12, 1400 23:34 Asia/Tehran [Updated: آذر 13, 1400 06:02 Asia/Tehran]
  • اولیانوف: ایران و آمریکا هنوز فرصت گفتگو دارند

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین، در توییتی نوشت وقفه فنی پیش‌آمده در مذاکرات وین این فرصت را به ایران و آمریکا می‌دهد تا به رایزنی با پایتخت‌های‌شان بپردازند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، میخائیل اولیانوف روز جمعه در توییتی نوشت: برای ناامید شدن زود است. در دیپلماسی چندجانبه این قاعده وجود دارد که می‌گوید تا زمانی که بر سر همه‌ چیز توافق نشده باشد، بر سر هیچ چیزی توافق نشده است.‌ پس تغییر ممکن است اما باید به نحوی تعیین شوند که به حصول پیشرفت بیشتر کمک کنند.

وی در توییت دیگری نوشت: وقفه‌ای فنی در مذاکرات وین پیش آمده و مذاکرات هفته آتی ادامه خواهند یافت. این فرصتی برای هریک از مشارکت‌کنندگان از جمله ایران و آمریکا است تا با پایتخت‌های‌شان رایزنی و با در نظر گرفتن مواضع دیگر همتایان، در خصوص نحوه پیشبرد مسائل تفکر کنند. 

دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها و احیای برجام از روز دوشنبه 29 نوامبر در پایتخت اتریش آغاز شد و روز جمعه نیز پایان یافت. 

هیأت جمهوری اسلامی ایران در وین 2 سند پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ ای تحویل گروه 1+4 در مذاکرات وین داد. 

با توجه به درخواست برخی از هیأت‌ ها برای بازگشت به پایتخت‌هایشان جهت مشورت و دریافت دستورالعمل‌های تازه، در نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین برای جمع بندی مذاکرات مقرر شد تا در گفت‌وگوها وقفه‌ ای ایجاد شده و هفته آینده بعد از بازگشت هیأت‌ها از پایتخت‌هایشان، از سر گرفته شود. //114 

بیشتر بخوانید:

باقری کنی: هماهنگی‌ها برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام انجام شده است

برگزاری نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین

کلیدواژه